12 листопада – 400-річчя від дня смерті першого українського святого Йосафата. В Унівській Лаврі виставили відреставровану ікону

СУСПІЛЬСТВО


12 листопада – 400-річчя від дня смерті першого українського святого Йосафата. В Унівській Лаврі виставили відреставровану ікону

22:20 11 листопада 2023 р.

12 листопада уся католицька церква святкуватиме 400-ліття з дня мученицької смерті священномученика Йосафата.

Про це повідомляють у Свято-Успенській Унівській лаврі, пише DailyLviv.com.

Завтра, 12 листопада, вся католицька церква святкуватиме 400-ліття від дня мученицької смерті священномученика Йосафата, архієпископа Полоцького, який народився у Володимирі-Волинському. 

Читайте також: Богородиця подала знак. У церкві на Львівщині мироточить ікона, перед якою люди моляться за перемогу

“Стараннями монастиря та людей доброї волі, ми відреставрували декілька ікон святого Йосафата 1700-1800 років.

11 листопада о 17.00 в Унівській Лаврі відбулася Велика Вечірня з литією, присвячена цій події. Також була виставлена одна з відреставрованих ікон для почитання в Успенському храмі.

Довідка

Йосафат Кунцевич – це перший український святий, якого канонізувала католицька церква, шляхтич, єпископ Української греко-католицької церкви; з 1618 року — архієпископ Полоцький, засновник монашого ордену Василіян. Беатифікований 16 травня 1642 року. У католицькій церкві канонізований як святий священномученик 1867 року.

Нагадуємо, у березні 2022 року в селі Ременів, що неподалік Львова, у 115-літньому храмі ПЦУ замироточила ікона Пресвятої Богородиці “Всецариця”. 

Читайте також: Молитовний сніданок відбувся у Львові: хто сидів за столами (фото)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1