17 листопада – День студента, Міжнародний день протидії булінгу

СВІТ, СУСПІЛЬСТВО
17 листопада – День студента, Міжнародний день протидії булінгу

17 листопада (30 листопада за старим стилем) – день пам’яті Григорія Чудотворця, першого єпископа Неокесарійського, який все життя присвятив служінню Христу.

Григорій (при народженні Феодор) народився в IIІ столітті в Неокесарії Понтійській. Він походив зі знатної та забезпеченої родини, а виховували його в язичницьких традиціях. Хлопчик отримав прекрасну освіту, після смерті батька, коли Григорію було 14 років, його продовжила навчати мати. 

Юнак вів цнотливе життя, чим викликав глузування однолітків. У якийсь момент він разом із братом поїхав до Палестини. На той час у Кесарії Палестинській працювала богословська школа, яку заснував християнський учитель Оріген. Одного разу юнаки почули проповідь Орігена і стали його учнями. 

Пізніше Григорій охрестився і вирішив усамітнитися від мирської суєти. Але склалося інакше: 245 року єпископ Амасійський Федим висвятив Григорія на єпископа Неокесарійського. Незабаром Григорію відкрився дар чудотворення: він зціляв важко хворих людей, виганяв темні сили, мирив ворогів.

За своє життя святитель Григорій зробив безліч добрих справ і все життя допомагав людям. Точна дата його смерті невідома.

Серед його робіт найціннішою вважається “Символ віри Григорія Чудотворця”.

Свято 17 листопада за старим стилем – день пам’яті преподобного Іоанникія Великого, а також мучеників Никандра Мирського і Ермея. 

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 17 листопада:

1804 рік — засновують університет у Харкові;

1869 рік — в Єгипті офіційно відкривається Суецький канал;

1913 рік — Панамським каналом пройшло перше судно;

1939 рік — тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів виходять на вулиці міста, протестуючи проти нацистської окупації, але були арештовані й розстріляні або відправлені в концтабори;

1948 рік — вводять в експлуатацію газопровід Дашава-Київ;

1959 рік — південноафриканська компанія “Де Бірс”, Йоганнесбург, розпочала виготовлення штучних діамантів;

1964 рік — Велика Британія заявила про свій намір заборонити експорт зброї до Південної Африки;

1966 рік — у ніч проти 17 листопада зареєстрували найбільший метеорний дощ;

1967 рік — “The Beatles” закінчили роботу в студії над альбомом “Magical Mystery Tour”;

1968 рік — провели переговори в Солсбері між представниками Великої Британії і Родезії, але вони зайшли в безвихідь;

1971 рік — відбувся військовий переворот в Північній Ірландії;

1989 рік — поліція розганяє студентську демонстрацію в Празі, приурочену до 50-річчя протестів проти нацистської окупації;

1989 рік — Беназір Бхутто стає прем’єр-міністром Пакистану;

1994 рік — Верховна Рада України скасовує Декларацію про суверенітет Криму;

2000 рік — Україна ніколи не буде ядерною державою, заявляє експрезидент України Леонід Кучма на зустрічі зі студентами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Цього дня народилися:

1970 рік — українська громадська діячка, волонтерка, координатор цивільного штабу АТО з медицини Корчинська Оксана Анатоліївна;

1982 рік — українська письменниця, перекладачка й публіцистка Андрухович Софія Юріївна;

1989 рік — український футболіст, нападник збірної України та ФК “Дніпро” (м. Дніпро) Роман Зозуля.

Який сьогодні день в Україні і світі

17 листопада в Україні та світі святкують Міжнародний день студента та День студента в Україні. Подію було встановлено під час Всесвітнього конгресу студентів. На жаль основою цього дня стали трагічні події 1939 року, коли під час мирної демонстрації в Чехії було смертельно поранено одного зі студентів. Його смерть викликала хвилю протестів, які привернули увагу окупаційної влади (нацистів). Тому було вирішено закрити всі вищі навчальні заклади Чехії на три роки.

Всесвітній день вазектомії. Щорічно припадає на третю п’ятницю листопада. Ця подія фокусується на ролі чоловіків у плануванні сім’ї. Вазектомія є однією з форм контрацепції. Свято має на мету розвіяти міфи щодо вазектомії, підвищити рівень обізнаності про цю процедуру та заохотити чоловіків брати на себе відповідальність за планування сім’ї.

Міжнародний день протидії булінгу. Припадає подія на третю п’ятницю листопада. Це глобальна ініціатива, яку проводять двічі на рік (перший раз у лютому) з метою вирішити нагальну проблему булінгу серед дітей, підлітків та дорослих. День створили двоє 12-класників з Нової Шотландії, які виступили проти булінгу, коли його однокласника висміяли за те, що він любив носити рожеву сорочку.

Всесвітній день таблиці множення. Це математичне свято бере свій початок від 2010 року, але щороку дата святкування змінюється. Її визначають організатори на сайті https://www.wmtday.org/. Це важлива освітня подія, яка святкується в усьому світі і має на меті зробити таблицю множення цікавою та більш приємною.Всесвітній день передчасно народженої дитини. Ідея створити таку подію прийшла 2008 року, а ініціатором виступив Європейський фонд допомоги новонародженим.

Залишити відповідь