2 години тому! ВІДБИЛИ – видихайте всі: прорив ЗСУ біля Авдіївки. Дали по зубам, ворог в ауті!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Окупанти не мають контролю над Степовим та Авдіївським териконом. Про це повідомив військовослужбовець ЗСУ Сергій Волков.

Про це він розповів в етері українському виданню.

“Зараз на Авдіївському напрямку фіксується знищення інтенсивності ворожих штурмових дій. Противник закріплюється й підтягує нові резерви. Вони перегруповуються ближче до залізниці. Далі вони планують намагатись знову рухатись в бік заводу», — розповів Волков.

Волков зауважив, що заяви окупантів про контроль Степового та Авдіївського терикона не відповідають дійсності.

«В районі Степового тривають бої. Тому ні про який контроль над цим населеним пунктом окупантами не йдеться. Вони дуже гучно заявляють, що контролюють Авдіївський терикон. Це не так. Ця ділянка дуже ефективно прострілюється з нашого боку, тому вони не можуть там нічого зробити. Проте, якщо говорити про загальну ситуацію на Авдіївському напрямку щодо вогневого контролю, то ані ми, ані вони не мають його», — додав він.

Російська армія намагається знищити місто Авдіївка на Донеччині та вбиває цивільне населення, місцеві мешканці почали активніше записуватися на евакуацію, однак українські військові відбивають усі ворожі атаки, тримаючи лінію оборони.

Про це розповів у коментарі для українського радіо начальник міської військової адміністрації Авдіївки Віталій Барабаш.

За його словами, на активність ворожих атак впливають погодні умови.

«Це (погода – ред.) унеможливлює застосування колісної та броньованої техніки. Ґрунти на Донбасі дуже важкі, тому надзвичайно складно пересуватися навіть піхоті. Тим не менш піхотні штурми відбуваються активно, незважаючи на дощі, які тривають вже другий тиждень. Останніми днями росіяни техніку не застосовують. Піхота ж діє постійно у кількох напрямках, малими групами», – розповів Барабаш.

Водночас, за його словами, всі ворожі атаки відкидаються.

«Лінія оборони тримається, жодних проривів немає, незважаючи на те, що росіяни у своїх телеграм-каналах вже написали, що вони прорвали лінію оборони і там, і там. Це не відповідає дійсності, хлопці все відбивають», зазначив він.

Начальник МВА також розповів, що настрої місцевих мешканців змінилися порівняно з початком загострення.

«Хлопці (українські військові – ред.) тримаються, і настрій – однозначно втримати Авдіївку. Щодо місцевих, то настрої трохи змінилися порівняно з початком цього загострення. Коли зустрічалися по місту люди, вони й усміхалися, і жартували, а останніми днями людей майже не видно на вулицях, і якщо когось зустрічаєш, то вони навіть очі не піднімають. Ми бачимо, що люди, які кілька тижнів тому вперто говорили, що ніколи звідси не поїдуть, зараз вже виїхали», – сказав він.

Барабаш додав, що мешканці почали активніше записуватися на евакуацію, «є евакуація на сьогодні, на завтра і вже на післязавтра».

«Люди втомилися. Вже пройшов місяць, як триває це загострення на Авдіївському напрямку. І люди бачать, що ворог, крім того, що б’є по позиціях і намагається оточити Авдіївку, просто нищить місто і вбиває цивільне населення. А на своїх пропагандистських шоу росіяни вже відверто кажуть, що Авдіївку треба напалмом залити, просто стерти, що там уже нікого з місцевих не залишилось, а якщо й залишилось, то «чорт з ними». Ми ці ролики показуємо мешканцям і бачимо, що це впливає на кількість людей, які записуються на евакуацію. Раніше виїжджали працівники Авдіївського коксохіму, їх було 20 людей, і ще виїхало 8 людей, тобто евакуйовано 28 людей за два дні. Люди продовжують записуватися», – підсумував він.

Зазначимо, що нещодавно Авдіївка знову зазнала артилерійських обстрілів і ракетних ударів.

Напередодні командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський повідомив, що єдине, чого досягли російські загарбники в боях за Авдіївку Донецької області, – це втрати тисяч представників свого особового складу та сотень одиниць своєї техніки.

Залишити відповідь