2 хвилини тому! Оголосив війну І НАПАВ?! Лукашенко увірвався: танки на кордони – ВТОРГНЕННЯ В НАТО?

Політика

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив, що його країна готується до війни. Не виключено, що найближчим часом диктатор відправить колони своїх військ на штурм кордонів, проте зовсім не українських.

Це заяву прокоментував майор Збройних сил України, заступник командира 3 окремої штурмової бригади Максим Жорін.

У своєму телеграм-каналі він зауважив, що не вважає ймовірним «наступ з Білорусі на Київ» у найближчий час. Проте Жорін вважає, що заяви Лукашенка та після них оголошені військові навчання варто розглядати як підготовку до майбутньої участі в війні з Україною та Європою.

«Фактично, Білорусь втратила незалежність. З цієї території Росії ракети вже запускалися на українські міста з перших днів. Плюс, Кремль завжди любив вести війну проти «непотрібних» для Путіна людей – від колаборантів з ОРДЛО до бурятів. Тому чому б не задіяти білорусів, які в уявленні РФ є абсолютно законним «ресурсом», – написав майор ЗСУ.

Жорін також зазначив, що це може бути «одним з останніх сигналів для переляканого Заходу, що варто вже зібратись та готуватись до війни».

На початку квітня самопроголошений президент Білорусі заявив про готовність країни до війни. За його словами, проводиться підготовка військових підрозділів, постачається озброєння та техніка для підвищення оборонної готовності.

Цю заяву прокоментував речник Єврокомісії з питань закордонних справ та безпеки Пітер Стан. Він наголосив, що Євросоюз не є агресивним блоком, а військова загроза в Європі походить від чинних керівників Росії та Білорусі.

«Європейський Союз не веде війну. Тому, звичайно, нікому не потрібно боятися Європейського Союзу – лише тим, хто намагається підірвати повагу до міжнародних правил, до демократії та прав людини», – сказав він.

Речник нагадав, що Європейський союз не визнає Лукашенка законним президентом Білорусі через фальсифікацію результатів президентських виборів 2020 року. Також Стан звинуватив білоруського диктатора у співучасті у воєнних злочинах, які вчинила Росія в Україні.

Залишити відповідь