21,3 млн грн на облаштування озера вирішила витратити влада у Сокільниках. Реакція громади

СУСПІЛЬСТВО


21,3 млн грн на облаштування озера вирішила витратити влада у Сокільниках. Реакція громади

09:53 8 листопада 2023 р.

Тендерні пропозиції приймають до 11 листопада 2023 року.

Оголошення про тендер зʼявилося на офіційному майданчику публічних закупівель, пише DailyLviv.com

Очікувана вартість предмета закупівлі становить 21 млн 381 тис. грн. За ці гроші планують оплатити покращення екологічного стану та умов експлуатації наявного водоймища на вул. Садовій в с. Сокільники, Львівської області. Усього планується виконати 143 різні роботи, ось окремі з них:

“Розбирання бортових каменів та поребриків, зрізання рослинного шару ґрунту бульдозерами, очищення каналів екскаватором, установлення у пробурений котлован проміжних що вільно стоять, одноланцюгових опор, улаштування підстильних та вирівнювальних шарів основи з піску, улаштування одношарових основ зі щебеню, укладання трубопроводів з поліетиленових труб, засипання траншей та котлованів бульдозерами, підсипання берега до проєктних відміток, улаштування гравійної основи під фундаменти, улаштування піщаної основи під фундаменти, фарбування металевих ґрат, рам, труб, виготовлення огорожі, підготовка ґрунту для влаштування партерного та звичайного газонів механізованим способом з внесенням рослинної землі шаром, посів газонів партерних, мавританських та звичайних вручну, а також встановлення 47 прожекторів, на сталевій конструкції на землі з лампою потужністю 500 Вт”. 

Переможець тендера має виконати роботи до 31 грудня 2024 року. 

Остання зміна у тендерній документації відбулася 6 листопада. Приймання пропозицій триває до 11 листопада 2023 року. 

На це вже відреагувала громадськість Сокільницької ОТГ. Нижче подаємо текст-реакцію ГО “Зручна громада”. 

“Наше озеро на Садовій, яке було окрасою села до 2021, доки його не спустили, зараз перебуває в жахливому стані. 

За 3 роки питання озера піднімало стільки людей в Сокільниках, що годі порахувати. Скільки було обговорень в групі, скільки проєктів та зразків облаштованих озер скидали сокільничани, адже нам не байдуже, яким озеро буде в майбутньому.

Але що ми бачимо зараз?

1. 20 жовтня на позачерговій сесії, депутати тишком-нишком голосують за виділення понад 20 млн грн на облаштування озера. “Покращення екологічного стану та умов експлуатації…” якщо точніше. Якщо подивитися повтор сесії, то ви не побачите та не почуєте від голови та секретаря, що таке питання взагалі було на порядку денному. Чи це не шахрайство?

2. На що саме піде понад 20 млн грн бюджету громади? Як будуть облаштовувати озеро? Лавочками? Сакурами? Електробусами? Вертолітними майданчиками? Чим? Цього ви не побачите ні в тендері, ні в рішенні сесії.

3. Чому за майже 7 млн грн, які були виділені попереднього разу на цей проєкт, озеро так і залишилось розкопаним та понівеченим? Чи виконано проєкт? Наскільки?

4. Чи радилися в сільській раді з громадою щодо облаштування? Чи спитали думки громади, що саме зараз там би хотіли бачити та мати сокільничани? Який проєкт ви збираєтесь втілювати? А головне, для кого?

5. Найбільш риторичне — чи справді ВАРТО ЗАРАЗ? Чи варто саме зараз витрачати понад 20 млн грн на благоустрій та ремонт озера… Невже не можна хоча б почистити та напустити озеро, а вже потім облаштовувати? Щось там казали про “Дрони, потім стадіони”, але, схоже, ні голова, ні секретар, ні депутати Сокільницької сільської ради такого не чули.

Ми просимо усіх мешканців нашої ТГ — подзвоніть вашому депутату, та запитайте, чому він/вона голосували за це рішення? Чи вважають вони, що це взагалі прийнятно у час війни витрачати такі кошти? ЧИ раптом, вони взагалі не знали, за що піднімали руку на сесії (як то часто вже бувало)”,- йдеться в повідомленні.

 
 
 
 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1