3 квітня – День народження мобільного телефону, Всесвітній день водних тварин

Життя, Світ
3 квітня – День народження мобільного телефону, Всесвітній день водних тварин

3 квітня в православному календарі день пам’яті преподобного Микити Сповідника. Преподобний Микита Сповідник був ігуменом Мидикійського монастиря у Віфінії. Він народився у Кесарії Віфінській у благочестивій сім’ї. Після смерті матері, яка померла через вісім днів після його народження, його батько Філарет прийняв чернецтво, а Микита залишився на вихованні у своєї бабусі.

Від юних років Микита служив у місцевому храмі та перебував у послусі у самітника Стефана. Згодом він вступив до Мидикійського монастиря, де прийняв чернечий постриг. Через сім років Микита був рукоположений у сан пресвітера. Після смерті ігумена Никифора, Микита був обраний новим ігуменом монастиря.

Преподобний Микита був відомий своїм праведним життям та даром дивотворіння. Він звершив багато див, зокрема, вилікував глухонімого юнака, повернув розум до божевільного та зцілив двох біснуватих жінок.

Під час правління імператора Лева Вірменина, коли почалася нова хвиля іконоборства, Микита був викликаний до Константинополя. Він твердо тримався православної віри перед імператором і був вкинутий у в’язницю разом з іншими ігуменами, які шанували святі ікони. У в’язниці він переносив тортури та підтримував духовно інших ув’язнених.

Після смерті Лева Вірменина Микита продовжував звершувати чудеса, зокрема, допоміг двом бранцям Фрігійського царя втекти на свободу, а також спас трьох людей з корабля, що затонув. Його життя та місія були важливими для поширення християнства.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 3 квітня:

1043 рік — Едуарда Сповідника коронують на англійський престол;

1502 рік — розпочинається четверта експедиція Христофора Колумба до берегів Америки;

1559 рік — підписують Като-Камбрезький мир, який завершує Італійські війни 1494—1559 років;

1789 рік — корабель “Баунті” на чолі з капітаном Вільямом Блаєм виходить з Таїті і бере курс на схід, до Америки;

1863 рік — в США вручають перші військово-морські медалі;

1879 рік — в болгарському місті Тирново скликають Великі народні збори, на яких столицею держави обирають місто Софію;

1885 рік — Готтліб Даймлер отримує німецький патент на високошвидкісний бензиновий чотиритактний двигун “Standuhr”;

1907 рік — створюють Університет Саскачевану (Канада);

1910 рік — вперше здійснюють сходження на найвищу вершину Північної Америки Мак-Кінлі (6193 м) на Алясці;

1913 рік — лідерку англійських суфражисток Еммелін Панкгерст обвинувачують у підбурюванні до підпалів і засуджують до трьох років ув’язнення;

1918 рік — Перша світова війна: французького маршала Фердинанда Фоша призначають головнокомандувачем військ Антанти на західному фронті;

1933 рік — у Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконує клінічну пересадку нирки (26-річній жінці пересадили орган 60-річного померлого чоловіка);

1933 рік — літак уперше перелітає через Еверест;

1948 рік — президент США Гаррі Трумен затверджує Акт про надання країнам грошової допомоги — відомий як “план Маршалла”;

1973 рік — засновують літературну премію імені Павла Тичини;

1973 рік — перший дзвінок стільниковим телефоном: Мартін Купер з Motorola набирає конкурентів із Bell Labs;

1981 рік — виходить друком перший номер польського незалежного профспілкового видання “Тижневик Солідарність”;

1987 рік — у приміщенні штаб-квартири Всесвітньої організації охорони здоров’я забороняють палити;

1990 рік — над Львівською ратушею вперше в обласному центрі України офіційно піднімають синьо-жовтий стяг, перед тим освячений у греко-католицькому кафедральному соборі Святого Юра;

1999 рік — збройні сили НАТО завдають першого повітряного удару по столиці Югославії Белграду;

2007 рік — французький швидкісний поїзд “TGV” встановлює новий світовий рекорд швидкості для пасажирського поїзда: 574,8 км/год.

В цей день народилися:

1924 рік — український вчений-правознавець, академік, засновник Академії правових наук України, на честь якого названий Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва у Києві Федір Бурчак;

1961 рік — український політичний діяч Олексій Кучеренко;

1987 рік — український боксер-любитель, чемпіон Європи 2008 року у середній ваговій категорії Іван Сенай.

Який сьогодні день в Україні і світі

3 квітня в Україні і світі святкують Всесвітній день водних тварин. Щорічна подія, метою якої є поширення інформації про тих тварин, що мешкають у воді чи поблизу водойм. Це не лише осьминоги, кити чи дельфіни. До цієї групи входить багато інших тварин, зокрема, пінгвінів, білих ведмедів, морських та земноводних птахів. Часто водні тварини виключаються з законодавчої і нормативної бази, яка забезпечує захист друзів наших менших. Подія була запущена 2017 року за ініціативи Клініки прав тварин при юридичній школі Льюїса і Кларка. Свято поки що є маловідомим, але воно щороку набуває все більше поширення.

Всесвітній день вечірки. Свято було створене ще 1996 року, а до цього творців підштовхнув роман “Політ” автора Ванни Бонта, який розповідає фантастичну історію зі зворотним відліком часу. Події роману завершуються 2000 року, а саме 3 квітня, коли по всій планеті відбувається масштабна вечірка.

День народження штрих-коду. Саме цього дня компанією IBM було показано штрих-код, який спільно створили Бернард Сільвер та Норман Джозеф Вудланд. Штрих-код — це графічна інформація, яка наноситься на певний предмет, щоб пізніше його ідентифікувати.

День народження мобільного телефону. Саме 3 квітня 1973 року Мартін Купер показав світові перший мобільний телефон, а потім зателефонував з нього своїм конкурентам із компанії Bell Labs.

Залишити відповідь