72% нелегально працевлаштованих у Польщі – українці

СУСПІЛЬСТВО


72% нелегально працевлаштованих у Польщі – українці

11:22 8 листопада 2023 р.

З січня до кінця жовтня цього року прикордонники Вармінсько-Мазурського загону перевірили понад 5000 іноземців. Виявилося, що 819 з них працювали всупереч правилам.

Найбільшу кількість нелегальних працівників становили громадяни України – 72%. На другому місці опинилися білоруси – 12%, на третьому – грузини – 6%.

Про це інформує InPoland, пише Dailylviv.com

Власники компанії наймали працівників з-за кордону без дозволу та на умовах, відмінних від зазначених у дозволі. Жодних договорів з іноземцями підприємці не укладали. Прикордонники встановили, що найбільше іноземців нелегально працювали у сфері будівництва – 21%, та в агентствах з працевлаштування – 18%. 14% були нелегально працевлаштовані у сфері послуг, у туризмі та громадському харчуванні – по 12%, на виробничих підприємствах – 9%, на транспорті – 8%.

Читайте також: Українцям в Польщі цьогоріч видали в 20 разів менше дозволів на роботу ніж торік: кому надали перевагу

 

Найбільше порушень трудових правовідносин зафіксовано в Ольштинському повіті – 31%, Мронговському повіті – 14%, Елкському повіті – 9%, Острудському повіті – 8%.

Заголом за 10 місяців поточного року вармінсько-мазурські суди наклали штрафів на недобросовісних роботодавців на суму понад 132 тисячі злотих.

Нагадаємо, українець в Польщі вдавав зі себе працівника банку та обкрадав людей.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1