8 кораблів за раз! Це кінець для флоту – всі на дно: оголосили щойно. Обстрілів більше не буде?!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Як розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону, за непідтвердженими даними, внаслідок атаки на Севастопольський морський завод, який ремонтує російські судна, можуть бути ураженими 8 ворожих кораблів.

Загалом, за його словами, ця атака, яка була по Севастопольському заводу, ввійде однією з визначних сторінок в історії цієї війни. Він нагадав, що в результаті удару знищений новий підводний човен росіян, і це вагомо.

«А я ще можу сказати, що за даними, які поки що є не підтвердженими, могли зазнати пошкоджень 8 кораблів і підводних човнів. Зараз цей рівень вивчається. Про два відомо точно — це те, що встановлено. Решта зараз вивчається. Плюс зазнав пошкоджень сам завод ремонтний», — зазначив Мусієнко.

За його словами, наразі щодня здатності і можливості ЧФ РФ зменшуються у Криму і робота буде тривати.

«Є дві мети того, що відбувається зараз в Криму. Перше – це встановлення панування українськими силами в північно-західній акваторії Чорного моря. Друге – це зменшення оборонного потенціалу ворога. Щодо другого завдання, я думаю, що незабаром ми побачимо ще наслідки нищівні для ворога.Тому що знищується система ППО, а це означає, що розчищається дорога для дій нашої авіації, ракет і дронів», — зауважив експерт.

Мусієнко зазначив, що йде мова і про те, щоб зменшити можливості Росії застосовувати ракети «Калібр», діяти в Чорному морі. 

«А далі, звичайно, буде робота і по зменшенню обсягів їхніх складів з боєприпасами і можливостей їх ефективно оборонятися на південному напрямку. І це дійсно має допомогти нашим підрозділам на передовій», — сказав Мусієнко про мету нинішніх атак по військових об’єктах окупованого Криму.

Він додав, що звільнення «вишок Бойка» – це теж ознака цієї системної роботи наш сил, яка триває у Чорному морі. Нагадав, що на вишках була розміщена система росіян, за допомогою якої вони стежили за надводною акваторією Чорного моря. Тепер ворог позбавлений такої можливості. 

Варто зазначити, що Росіяни не зможуть замінити уражені у тимчасово окупованому Севастополі кораблі РФ — великий десантний корабель та підводний човен — найближчим часом.

Таку думку висловив керівник центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Максим Паламарчук в ефірі Українського радіо.

За його словами, йдеться про великий десантний корабель «Мінськ» і підводний човен «Ростов-на-Дону», який є носієм ракет «Калібр». Він небезпечний, зокрема, тим, що під час атак на Одесу човен підходив досить близько до узбережжя.

«Досить важливим є й десантний корабель. Він призначений для висадок десанту на необладнане узбережжя. Але в сучасних реаліях, коли про десант росіяни давно вже не мріють, він був важливий для логістики. Тобто для постачання особового складу, озброєння, боєприпасів, пального. Це особливо актуально з огляду на те, що наступ наших військ поставив під загрозу постачання залізничним транспортом», — сказав Паламарчук.

На запитання, наскільки відчутна для росіян втрата кораблів, експерт зауважив, що найбільш відчутною є втрата крейсера «Москва». Щодо решти, на його думку, вже є суттєве зменшення спроможності до десантування та три безповоротно втрачених десантні кораблі. «У т.ч. і «Оленегорський горняк», бо якщо навіть його відремонтують, то відбудеться це дуже нескоро», — додав він.

«Щодо підводних човнів, формально їх було сім на Чорноморському флоті. Старіший, ще радянський «Алроса» повернули у стрій, але це був суто пропагандистський жест. Тобто, фактично, залишилися п’ять човнів. Цифри самі найкраще говорять за себе», — відзначив експерт.

Паламарчук також припускає, що ураження судноремонтного заводу ім. С. Орджонікідзе у Севастополі, на якому відбулася значна пожежа, «може бути важливішим, ніж ураження кораблів».

Залишити відповідь