Рада зробила крок до реформи механізму підтримки людей з обмеженою працездатністю

Політика

Верховна Рада зробила крок до зміни механізму підтримки людей з обмеженою працездатністю. Відповідний законопроект підтримали у першому читанні.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк в Telegram.

Законопроєкт за номером №12209 щодо формування комплексної соціальної підтримки для осіб з обмеженою працездатністю підтримали 230 народних депутатів.

Документ передбачає створення статусу “працездатності” поряд зі статусом “інвалідності”, а оцінка працездатності інтегрується у процес реабілітації.

Крім того, законопроєктом пропонується ввести індивідуальний підхід до реабілітації:

  • відновлення здоров’я базується на індивідуальних потребах, включаючи допоміжні засоби, соціальні послуги, безкоштовні ліки та перенавчання;
  • оцінка працездатності проводиться після завершення повного курсу реабілітації.

Оцінка працездатності може бути проведена дистанційно, а здійснювати її будуть незалежні експерти.

Крім того, Раді пропонують збільшити суми виплат для людей, які тимчасово втратили працездатність через хворобу чи травму, у складних випадках вони можуть тривати до року.

Одноразова страхова виплата у зв’язку з нещасним випадком на виробництві буде здійснюватиметься незалежно від того, як це вплинуло на працездатність потерпілого.

Автоматичне нарахування страхових виплат передбачено у випадках:

  • статус “стійке повне обмеження працездатності” забезпечує автоматичні щомісячні страхові виплати з можливістю коригування залежно від інших джерел доходу;
  • статус “стійке часткове обмеження працездатності” передбачає підтримку у працевлаштуванні, навчанні або перенавчанні та виплати за умови активної участі у реабілітаційному процесі;
  • особи зі статусом “працездатний” вважаються такими, що не потребують підтримки соціального страхування

Раніше Мінсоцполітики підготувало законопроєкт «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення». Пропонується запровадити обов’язковий платіж до державного або недержавних пенсійних фондів як для працівників, так і для роботодавців.

Нещодавно Верховна Рада ухвалила законопроєкт про реформу Рахункової палати. Кількість членів РП тепер зменшиться до 11, а перевагу при відборі отримають міжнародні експерти.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь