– Не піду за Василя заміж! Не хочу! – А хто тебе питати буде? В дзеркалі себе бачила?! Бери, що є, і не крути носом
Галька була простою дівчиною, яку в селі ніхто не вважав красивою. А все через її високий ріст та статуру. Дівчина могла і дрова нарубати і самостійно шмат поля виорати. В селі говорили, що таку заміж ніхто не візьме. От було їм здивування, коли Галька стала готуватися до весілля з маленьким, худим, “городським” парубком Василем.
Сама дівчина не винна, що стала такою. Не легка доля у неї була. Галя – найстарша дитина в сім’ї, батько так після війни і не повернувся, а матір залишилася з п’ятьма дітьми. У 50-х роках яка робота була в селі? Колгосп. Туди брали старих і малих. Припинила навчання Галя ще у сьомому класі та пішла працювати, щоб допомогти матері.
Мала вона цілих вісімнадцять корів, коло який треба було ходити щодня. Вставала дівчина о четвертій ранку та крутила, як бджілка. Коли її однолітки-дівчата з парубками гуляла, вона тяжко працювала. Так і минула молодість в тяжкій праці.
У липні село жило очікуванням весілля доньки парторга. Пішли чутки, що гратимуть на ньому міські музиканти. То ж молодь чекала цього весілля, а Галю запросили за дружку.
– Не хочу туди іти. Ні чобіт гарних не маю, ні плаття, – відповідала дівчатам.
Зі штурханами випровадила дівчину з дому матір. Хоча й дівчині самій було цікаво побачити тих музик. Весілля було чудове, а музиканти – веселі, й одягнуті так стильно – не в полотняних сорочках, а в піджаках. Сподобався їй високий трубач. «Ех, куди мені до такого красеня…» – тільки й зітхнула.
Це свято було єдиним світлим спогадом у житті, а потім знову настали сірі будні і клопітка праця. Одного вечора в сінах пролунав дивний стукіт.
– Хто це стукає? Кого це на ніч принесло? – запитала мати, яка вже примостилася на печі.
– А хто там прийшов? – крикнула через двері.
– Свати до вас прийшли.
Галька остовпіла від тих слів.
– Повторіть, будь ласка? – перепитала тремтячим голосом.
– Хочемо дочку вашу сватати, відчиняйте двері.
Вона швидко побігла в кімнату до матері.
– Не розумію, Ніні лише 14 років, а ті ще менші. Що за добою приїхали? – ніяк не могла второпати ненька.
Відчинили двері, а на порозі стояв маленький худорлявий музикант з весілля.
Галя розуміла, що з вроди вона не красуня, але такого хлопця їй не хотілося. Але матір наполягала, адже боялася, що донька залишиться самотньою.
Після весілля Василь привіз свої стати – бубна. Це все, що у нього було. Хлопець сім’ї не мав, ріс сиротою, але руки мав золоті. Минали день за днем, а він вже хлів полагодив, згодом паркан поставив. Потім й сам напросився в колгосп працювати, але все одно підробляв ще на весіллях.
Жили собі і потихеньку господарювали. Василь ще й підробляв з товаришами на весіллях. За два роки й синочок у них знайшовся. Богданчиком назвали. З народженням дитяти і Галя розцвіла, і Василь ніби підріс. Чи це щастя їх так змінило? Але люди сміялися з них в селі: «Ото пара. Він їй ледь до плечей дістає. Це ж треба так вдатися!»
Галина та Василь відсвяткували “діамантове весілля”. Прийшли діти, онуки та правнуки – ціла хата людей.
– Знаєте, дітки, як я спочатку встидалася з ним ходити, наплакалася від насмішок. А зараз я розумію, що кращого чоловіка, ніж мій Василь, в селі не було і не буде. Бо з лиця воду не пити, а мені дуже пощастило.
Вам сподобалася історія?