Опозиція Грузії: «Опір продовжиться, ми не дамо підняти над Тбілісі російську ганчірку»

Політика, Світ

Незважаючи на жорстоке побиття грузинських опозиціонерів у ніч на 29 листопада надвечір у кількох містах країни люди знову вийшли на вулиці, висловлюючи свій протест проти згортання проросійським урядом евроінтеграційних процесів. На бік народу перейшли службовці кількох установ, почали звільнятися дипломати, очікується приєднання до людей представників поліції. Але захищати проросійську владу готовий спецназ, який відомий своєю жорстокістю.

Про це розповів UA.News прес-секретар опозиційної партії «Ахалі» Георгій Патарая.

«Я упевнений, що грузинський народ переможе у цій боротьбі за вільну Грузію, за європейську Грузію, тому що 80% нашого населення підтримує цей напрямок. Ніяка влада не зможе перетворити Грузію на росію. Вони хочуть нас затягнути до СНГ і відмовитися від інтеграції до ЄС, як це зробив свого часу Янукович. Наш уряд наразі прямо став на шлях Януковича. Вчора так званий прем’єр-міністр Грузії зробив теж саме. І всі побачили реакцію грузинського народу», — розповів Патарая.

За словами опозиціонера, проти рішення грузинського прем’єра вийшли на вулицю не лише у Тбілісі. Аналогічні протести відбулися у Батумі, Кутаїсі, у всіх регіонах країни люди вийшли на вулиці. Більшість протестів були розігнані у ніч на 29 листопада таким же чином, як у 2013-2014 роках український «Беркут» намагався розігнати Майдан.

«Вони, як «Беркут», били молодь та жінок! Били виключно журналістів іноземних та опозиційних видань, не даючи їм виконувати свою професійну роботу! Двоє з них наразі перебувають у лікарнях», — зазначив представник партії «Ахалі».Він зазначив, що на сьогодні влада Бідзіни Іванішвілі може розраховувати на 50 тисяч своїх прихильників, серед них спецназ під керівництвом Звіада Кхатазушвілі. За свої дії проти мірних демонстрантів США раніше внесло його до санкційного списку.

«Усім відомо, що він дуже жорстока людина. І саме його спецназ, не поліція, займається розгоном людей, які вийшли на мирний протест. Але протести будуть продовжуватися. Зараз люди знову виходять на площу Руставелі біля парламенту. Немає такої влади, щоб над Тбілісі підняла російську ганчірку», — зазначив Георгій Патарая.

Наразі немає планів у опозиції, піднімати на страйки підприємства, тому що у Грузії немає великих заводів, зупинка яких може вплинути на економіку країни. Але йдуть процеси по спротиву колективів державних установ. Наприклад, кількість співробітників Міністерства закордонних справ Грузії, які у спільній заяві засудили рішення влади призупинити євроінтеграцію країни, зросла до 93. Як відомо, свою посаду залишив посол Грузії у Болгарії Отар Бердзенішвілі на знак протесту через зрив грузинською владою євроінтеграції країни. Наразі ведеться робота по приверненню на бік опозиції представників інших урядових установ, у тому числі поліції. Але прихильники євроінтеграції розуміють, що уся боротьба у них ще попереду.

«Маємо надію, що у кінцевому результаті усе буде добре», — зазначив Георгій Патарая.

Нагадаємо, що 28 листопада проросійська влада Грузії відмовилася від подальших переговорів про вступ до ЄС до 2028 року.

Російський диктатор путін похвалив дії грузинської влади, яка на тлі звинувачень у фальсифікації виборів рве усі зв’язки із Заходом.

Грузини вийшли на протест проти такого рішення уряду. В центрі грузинської столиці Тбілісі сталися сутички між правоохоронцями та учасниками акції протесту. Силовики не дозволили митингувальникам проникнути до будівлі парламенту та жорстко розігнали людей.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь