Один зі столичних військових інститутів став лідером з вивчення іноземних мов серед захисників
Національний університет оборони України є лідером за кількістю слухачів з вивчення іноземних мов.
Про це в інтерв’ю АрміяInform розповіла начальник навчально-наукового центру іноземних мов Національного університету оборони України, кандидат філологічних наук полковник Наталія Васюкова.
«Про статистику говорити не будемо. Проте, широкомасштабне вторгнення стало очевидним викликом, бо нам треба було готувати військових, які б говорили англійською мовою через важливість роботи з партнерами, освоєнням західної техніки тощо. З початком широкомасштабного вторгнення мовна підготовка була дещо призупинена, оскільки треба було розібратися, як бути з поточною ситуацією, куди йти далі… Але навчання в НУОУ не було зупинено: продовжувався освітній процес, відбувалися випуски та, безумовно, акцент робився на дисциплінах, які передбачали безпосереднє відбиття агресії. Але того ж року були проведені два курси іноземних мов. Один був завершений на початку лютого 2022 року, другий розпочався у жовтні 2022-го», — розповіла Наталія Васюкова.
Вона підкреслила, що йдеться не тільки про НУОУ, оскільки курси іноземних мов є у всіх вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти.
«І це свідчить про те, що з початку широкомасштабної агресії ці процеси не просто не призупинилися, навіть ще більше акцентувалися, таким чином підкреслюючи важливість вивчення іноземних мов. Питання було тільки в тому, який заклад залежно від кількості науково-педагогічних працівників і викладачів міг дозволити собі певну кількість груп. Додамо, що НУОУ є лідером за кількістю слухачів», — наголошує співрозмовниця.
Якщо ж порівнювати рік 2024-ий із 2022-им в контексті вивчення іноземних мов, то Наталія Васюкова звертає увагу на не просто зацікавленість слухачів, а «вмотивовану зацікавленість».
«Бо люди, відповідно до своїх посад, які передбачають знання мови або ж відповідно до спектра виконуваних задач розуміють цілковиту залежність у певних службових ситуаціях від рівня володіння англійською. А ще з’являється усвідомлення, що наступний крок у своєму професійному розвиткові та кар’єрному зростанні без знання мови зробити буде важко, а іноді — зовсім неможливо», — резюмувала Наталія Васюкова.
Як писала АрміяInform, з 2024 року у військових вишах введено три нові спеціалізації.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Раніше АрміяInform повідомляла, що у військових вишах цьогоріч найбільш популярними серед жінок були спеціальності та спеціалізації, за якими готують командирів механізованих підрозділів, підрозділів Десантно-штурмових військ та Сил спеціальних операцій.