Експрокурора Вербицького та керівника детективів БЕБ Ткачука пов’язують із тиском на зернотрейдерів

Політика

Українські зернотрейдери опинилися під пресом корупційного тиску від Бюро економічної безпеки. За словами президента Асоціації міжнародних експедиторів України Віктора Берестенко, підприємці спочатку повинні піті до бебівців,  заплатити хабар від 100 тисяч доларів, погодитися на постійну плату таких хабарів і лише потім отримати дозвіл на відправку судна із зерном. До цієї схеми може бути причетний скандально відомий колишній заступник генерального прокурора Дмитро Вербицький.

Про це розповідається у проєкті ТСН ексклюзивних розслідувань «Хапуга.UA».

У матеріалі зазначається, що з вересня за фактом затримання суден із зерном через несплату податків до правозахисного руху “Маніфест 42” звернулися кілька продуктових експортерів. За їх словами, у митників до вантажу претензій не було, у податкової претензій до вантажовідправника немає, але судна затримаються БЕБом у портах. За словами представника руху, жодна така затримка не закінчилася стягнення начебто несплачених податків.

Затримання відправки товару відбувалося цілком офіційно, про що регулярно повідомляється на сайті БЕБ.

Саме таку діяльність БЕБ у жовтні почало перевіряти ДБР, яке провело кілька обшуків в одеському відділені Бюро. Була підозра, що своїми діями одеські БЕБівці нанесли збитки державі на понад 10 млрд гривень, через те, що ринок зерна пішов у тінь.

На думку обізнаних з ситуацією людей, до тиску на зернотрейдерів причетний керівник головного підрозділу детективів БЕБ Олександр Ткачук, який влітку здійснив ДТП з важкими наслідками для потерпілої на незадекларованій дорогій автівці. Саме він повинен був відреагувати на тиск на підприємців, але не зробив цього.

Також пов’язують із тиском Дмитра Вербицького, оскільки прокуратура здійснює процесуальне керівництво детективами БЕБ.

Але  у проєкті ТСН зазначають, що поки що немає безапіляційних доказів зв’язків Вербицького та Ткачука із тиском на зернотрейдерів.

Раніше видання UA.News писало, що у Вербицького знайшли мільйонні статки невідомого походження. У декларації за 2024 рік він вказав величезні статки, будинки та елітні автівки, а також могилу в місті Одеса.

Фігурант антикорупційного розслідування колишній заступник генерального прокурора Дмитро Вербицький 8 жовтня написав заяву на звільнення з органів прокуратури, і генпрокурор Костін її підписав.

Інформаційне агентство UA.News отримало інформацію про результати незалежної експертизи вартості бізнес-центру в Одесі, який перебуває у власності колишнього заступника Генерального прокурора України Дмитра Вербицького. Експертиза була здійснена шляхом порівняльного аналізу. Вона встановила, що вартість обʼєкта може складати 20 млн 586 тис. гривень.

Напочатку липня Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення у діях колишнього заступника Генерального прокурора України Дмитра Вербицького. Нові докази свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

1 липня Костін підписав наказ про звільнення Вербицького з посади заступника генпрокурора за власним бажанням.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь