В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок – автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують бойові завдання, взагалі не залучатимуться до процесу отримання статусу – держава бере на себе всі необхідні процедури.
«Військовослужбовці виконують бойові завдання, все інше – бере на себе держава. Ми впроваджуємо автоматичне надання статусу, яке виключає навіть необхідність подання заяви. Жодних бюрократичних перешкод, ніяких паперових документів або додаткових звернень у різні установи», – повідомила міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
До запуску цифрового інструменту було долучено й Міністерство оборони України.
Раніше процес вимагав особистої участі ветеранів, подачі паперових документів та проходження численних погоджень. Завдяки новим цифровим підходам ця процедура стане значно простішою та ефективною, забезпечивши швидке та зручне отримання статусу учасника бойових дій. Відомості про участь у бойових діях будуть вноситись уповноваженими особами військових частин.
Після надання статусу УБД, Захисник/Захисниця буде мати можливість згенерувати е-Посвідчення у застосунку Дія та користуватися всіма перевагами статусу. Важливо, генерація е-Посвідчення у застосунку Дія без наявності паперового посвідчення буде реалізована протягом січня 2025 року.
Проєкт реалізується Мінветеранів та фінансується Європейським Союзом у межах проєкту DT4UA, що впроваджує Академія електронного управління (Естонія).
Масштабну трансформацію Сухопутних військ ЗСУ оголосив Командувач Михайло Драпатий: «Ключові пріоритети – люди, технології та прозоре управління»
В Сухопутних військах ЗСУ стартують фундаментальні зміни, які вплинуть на ситуацію на фронті на користь України. Ця трансформація охопить рекрутинг та військову підготовку, новітні технології та управління боєм, цифровізацію процесів у війську, трансформацію управління, логістики та соціальної підтримки військових.
Початок цих змін оголосив Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий на ставці Верховного Головнокомандувача у четвер, 12 грудня:
«Сухопутні війська Збройних Сил України мають стати високотехнологічними, гнучкими та адаптивними. Елітою! Люди, технології та прозоре управління – це наш фокус уваги», – наголосив генерал-майор Михайло Драпатий. Він додав, що оголошені зміни мають повну підтримку з боку Верховного Головнокомандувача Збройних сил, і втілюватимуться спільно з Генеральним Штабом, Міністерством оборони та громадянським суспільством: волонтерами та благодійними фондами.
Що і як саме зміниться у найбільшій структурній частині Збройних сил України, якою є Сухопутні війська?
Військова підготовка: йдеться про реформування навчальних програм і центрів, а також про використання найсучасніших тренажерів та інших новітніх технологій у навчанні. Підготовка бійця має бути найкраще адаптованою до потреб фронту.
«Навички та вміння нашої основи – піхотинця – мають бути максимально прикладними та практичними, без зайвої лірики, а головними носіями цих знань буде сержантський корпус з бойовим досвідом. Акцент у цих змінах буде на принципи військового лідерства та знання технологій. Без таких вмінь неможливо встановити контроль над хаосом бою, а зараз це одна із головних цілей для зміни ситуації на фронті», – пояснює Михайло Драпатий.
Рекрутинг та соціальна підтримка: у Сухопутних військах буде запроваджено прозору модель рекрутингу із нульовою толерантністю до корупції. Водночас зміниться підхід до соціальної підтримки військовослужбовця. Він має відчувати постійну турботу про себе: від першого дня служби до працевлаштування у цивільному житті після звільнення.
Технології: український піхотинець повинен мати технологічну перевагу над ворогом на полі бою.
Оптимізація управлінських процесів. Потрібна «маневреність та ефективність» в адміністративному апараті, основою для цього будуть організаційні зміни та цифровізація.
Першими сферами, які відчують управлінські зміни, стануть логістика та військова підготовка. Адже саме вони є вирішальними для боєздатності українського війська.
«Сьогодні Сухопутні війська потребують змін, нової енергії воїнів та сучасного підходу до розвитку їхніх спроможностей. Саме в наш день, в День Сухопутних військ, хочу сказати: зміни неодмінно будуть! Як би складно нам не було, не маємо права цього не зробити. Український народ, кожен воїн, приставши до лав Збройних Сил, вже почав будувати армію майбутнього. Маємо завершити нашу справу подвійною перемогою: і над ворогом, і над всім, що гальмувало трансформацію війська. Разом!», – підсумував Командувач Сухопутних військ ЗСУ.