Адміністрація Байдена виступила проти збиття Польщею російських ракет над Україною

Політика, Світ

Білий дім хоче зарубати домовленість між Польщею та Україною про збиття ракет рф над Українською територією. При чому у Байдена вважають, що Україні так буде краще.

Це випливає із заяви речника Білого дому з питань національної безпеки Джона Кірбі, передає Polskie Radio.

Він зазначив, що зараз ескалація війни в Україні не буде корисною ні для Києва, ні для Варшави.

«Ніхто не хоче ескалації цієї війни. Ми хочемо шукати способи зробити Україну ефективною, але ми не хочемо ескалації. Це не було б добре для українців, це не було б добре для поляків, це не було б добре ні для кого», – заявив Кірбі.

Він підкреслив, що громадяни США також не хочуть війни з рф, зауваживши, що Америка не прагне до ескалації.За словами речника Білого дому, польський уряд повинен самостійно встановити процедури самооборони й оголосити про них.

«Ми не хочемо давати Путіну аргументи, що війна була спровокована НАТО, що це війна між росією і Заходом або росією і Сполученими Штатами», – зазначив Кірбі.

Водночас він додав, оцінка того, чи було будь-яке конкретне збиття ескалацією чи самообороною, залежить від обставин.

Нагадаємо, 8 липня у Варшаві президент України Володимир Зеленський та голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск підписали безпекову угоду між країнами. Ця угода передбачає розробку механізму збиття ракет і дронів рф в українському небі, якщо вони летять в сторону польської території.

Раніше збройні сили Польщі не збивали навіть ті російські ракети, які залітали у повітряний простір країни.

63% поляків вважають, що Польща має розпочати переговори з Україною і НАТО про збиття російських ракет, які летять у напрямку Польщі, у прикордонних регіонах України.

⚡⚡⚡ Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь