Арабські країни бояться, що збройний конфлікт в Ізраїлі може охопити регіон

СУСПІЛЬСТВО


Арабські країни бояться, що збройний конфлікт в Ізраїлі може охопити регіон

18:53 11 листопада 2023 р.

Мета екстреного спільного засідання – наголосити на нагальній необхідності припинити війну між Ізраїлем і ХАМАС у Секторі Гази. Ізраїль та його головний союзник, Сполучені Штати, досі відкидали вимоги щодо припинення вогню.

Про це розповів Euronews, пише DailyLviv.com.

Лідери арабських країн та президент Ірану зустрілися у суботу в Ер-Ріяді на саміті Ліги арабських держав та Організації ісламського співробітництва. Мета екстреного спільного засідання – наголосити на нагальній необхідності припинити війну між Ізраїлем та палестинським рухом ісламізму ХАМАС у секторі Гази. Усі учасники саміту побоюються, що конфлікт може охопити регіон.

Саудівська Аравія “покладає на (ізраїльську) окупаційну владу відповідальність за злочини, вчинені проти палестинського народу”, – заявив спадкоємний принц Мохаммед бен Салман, відкриваючи саміт.

У своїй промові на церемонії відкриття президент Ірану закликав мусульманські країни назвати ізраїльську армію “терористичною організацією” через її збройну операцію в секторі Гази, а також “озброїти палестинців”, якщо “напади” в Газі “продовжаться” (Палестинський рух ХАМАС визнано “терористичним” Ізраїлем, Євросоюзом та США – прим.ред.)

Це перший візит глави Ісламської республіки до Саудівської Аравії після несподіваного оголошення в березні про відновлення дипломатичних відносин між двома важкоатлетами Близького Сходу після семирічної перерви. Ібрахім Раїсі зустрівся з саудівським принцом, що стало першим контактом з того часу, як у березні були відновлені дипломатичні відносини між двома країнами за посередництва Китаю.

Згідно з дипломатичними джерелами, низка країн, у тому числі Алжир та Ліван, запропонували розірвати економічні та дипломатичні зв’язки з Ізраїлем та припинити постачання нафти цій країні та її союзникам. Проте три країни, зокрема Об’єднані Арабські Емірати та Бахрейн, які нормалізували свої відносини з Ізраїлем у 2020 році, відхилили пропозицію.

Ізраїль та його головний союзник, Сполучені Штати, досі відкидали вимоги щодо припинення вогню.

“Ганьбно, що західні країни, які завжди говорять про права і свободи людини, зберігають мовчання перед масовими вбивствами в Палестині”, – заявив зі свого боку президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Президент Сирії Башар Асад вважає, що відсутність каральних заходів щодо Ізраїлю зробить саміт “безглуздим”, і виступив за те, щоб не розпочинати політичний процес з Ізраїлем доти, доки не буде досягнуто припинення вогню в Газі.

Необхідні “заходи переконання, щоб зупинити військові злочини”, заявив зі свого боку емір Катара шейх Тамім бен Хамад Аль Тані, країна якого бере участь у зусиллях зі звільнення ізраїльських та іноземних заручників, які утримуються в Газі. Серед учасників саміту – президенти Індонезії Джоко Відодо та Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі.

За даними ізраїльської влади, у день нападу ХАМАС із ізраїльської сторони було вбито близько 1200 осіб, переважно мирних жителів. Згідно з тими ж джерелами, 239 людей було викрадено та вивезено до сектору Гази.

З того часу Ізраїль невпинно бомбардує палестинську територію, яку контролює ХАМАС. За даними міністерства охорони здоров’я уряду ХАМАС, там було вбито понад 11 000 осіб, у тому числі щонайменше 4500 дітей.

Ізраїль заявляє, що хоче знищити ХАМАС, і покладає на угруповання відповідальність за велику кількість загиблих, звинувачуючи його у використанні мирних жителів як живого щита, що ісламістський рух заперечує.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1