БАХМУТ В ОТОЧЕННЯ! Там КОТЕЛИЩЕ: ЗСУ захлопнули кліщі — ворога в кільце, окупанти в розпачі — не вийти!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Важливими завданнями для військових Збройних Сил України на даний момент є вихід на Північне Приазов’я і оперативне оточення Бахмута. Про це повідомив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник у своєму інтерв’ю.

«Поточну ситуацію я характеризую персонально як стратегічна рутина. Два великі завдання з дня не знімаються: вийти на Північне Поазов’я через Південний пладарм — це можливо, дуже важко. Противник також усвідомлює, яке наше стратегічне завдання, бо перерубавши сухопутний кордон до Криму з імовірністю в 99,9% росіяни будуть змушені робити жест доброї волі назад у Крим. Ну і уже приїлося нам усім, бо триває дуже довго, оцей рух, котрий називається оперативне оточення Бахмута», — заявив Петро Черник.

За словами експерта в стратегічному сенсі за останній час нічого не змінилося.

«І найближчим часом — це я вимірюю в кілька тижнів, а то й і в добрий місяць, чи навіть ще більше — нічого не зміниться. Рано чи пізно шальки цієї рівноваги будуть порушені, дуже сподіваємося, що вони будуть порушені на нашу користь у тих головних двох завданнях, котрі мали би ми реалізувати. А коли вони реалізуються, тоді вже будемо мізкувати, що робити далі, бо добре знає мій глядач, що я маю дуже серйозний скепсис у частині старої лінії розмежування», — додав Петро Черник.

Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан в одному з українських ЗМІ також зазначив, що окупанти залишать Бахмут на Донеччині, але за однієї умови.

“Залишили перспективні напрямки. У бік Токмака, він буде в роботі весь цей час. Район Бахмута, південь. Будемо рухатися до Бахмута з півдня. Будемо намагатися видавити росіян. І лівий берег Дніпра. Там не буде впливати погода абсолютно ніяк. Можна буде в будь-який момент форсувати Дніпро, залежно від ситуації, яка буде на лівому березі. І також просуватися. Цього року скоріше за все ми дійдемо, все залежить від сил та засобів”, — розповів Роман Світан.

За його словами, якщо західні партнери передадуть Україні ракети, особливо М26 для HIMARS дальністю в 30 кілометрів, то до Нового року ЗСУ можуть дійти під Токмак.

“Принаймні перетнути залізну дорогу і взяти під контроль сухопутний перешийок. Якщо ракет не дадуть, то просування буде в основному по флангах, щоб зрізати російські оборонні укріплення. Щоб вони нас не видавили в районі Роботиного. Це Запорізький напрямок”, — розповів Роман Світан.

Військовий експерт вважає, що рух українських військових буде йти на південь Бахмута на Донеччині. За його словами, до кінця року ЗСУ “розберуться” з містом.

“Принаймні створимо такі умови, що росіянам там буде неможливо перебувати тривалий час, самі підуть. Ну і лівий берег Дніпра. Можливе форсування Дніпра і створення певних плацдармів на лівому березі, щоб не дати можливості росіянам обстрілювати армійською артилерією Херсон. Це те, що ми можемо цього року зробити”, — розповів Роман Світан.

Тим часом Інститут вивчення війни повідомляє, що російські війська, ймовірно, розпочали локалізовані наступальні операції на Бахмутському напрямку та посилили наземні атаки поблизу Бахмута в останні дні. Водночас темпи вогневої та наземної активності української артилерії на бахмутському напрямку останніми днями знизилися, причому деякі російські джерела відзначають, що це частково через передислокацію українських військ на інші ділянки фронту, навіть попри те, що ЗСУ передислокуються в окупантів не вистачить сил, аби досягти успіху на цій ділянці.

Залишити відповідь