Бахмут звільняють? Екстрено з фронту – неочікуваний поворот: краще сядьте. Вирішальний бій за місто!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Зниження темпів наступальних операцій РФ в районі Бахмута, ймовірно, надасть українським силам в цьому районі ініціативу для початку нової фази операцій

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Як йдеться у звіті, російські воєнкори стверджують, що українські сили провели успішні контратаки в районі Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута) та Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

Зазначається, що один з російських воєнкорів стверджує, що українські контратаки в районі Оріхово-Василівки змусили підрозділи ПВК Вегнера відступити на відстань до кілометра від позицій, які вони раніше займали в цьому районі.

Також воєнкори заявляють, що українські сили захопили висотні позиції вздовж траси Е40 (Бахмут – Слов’янськ) поблизу Оріхово-Василівки, та що в цьому районі тривають бої.

Крім того, вони зауважують, що українські військові просунулися в напрямку Кліщіївки і перетнули канал Сіверський Донець, ймовірно, маючи намір оточити населений пункт і змусити російські війська відступити у східному напрямку.

Водночас відзначається у звіті, геолокаційні кадри, опубліковані 24 і 25 травня, вказують на те, що російські сили, ймовірно, відновили обмежені позиції на захід від Кліщіївки.

За попередньою оцінкою ISW, російським військам може бути складно провести заміну сил ПВК Вагнера в Бахмуті, зокрема, через успішні обмежені та локалізовані українські контратаки.

“Зниження темпів російських наступальних операцій в районі Бахмута і повідомлення про проведення операції з надання допомоги на місці, ймовірно, надалі нададуть українським силам в цьому районі ініціативу для початку нової фази операцій навколо міста, якщо вони того побажають”, – зазначають аналітики.

Варто зазначити, що сили оборони України завдали російським окупантам істотної шкоди в боях за Бахмут в Донецькій області, і тепер загарбники не можуть продовжити наступ без перегрупування військ. Країна-агресор Росія знімає резерви з Вугледара та Авдіївки, що вигідно Україні.

“Це був не наш задум – його нам нав’язала Росія. Ми ж постаралися використати ситуацію з максимальною користю для себе”, – сказав полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, там, звідки РФ забирає війська, вона послаблює свою присутність.

“Крім того, противник зараз зменшив темп атак у Бахмуті через колосальні втрати, яких ми йому завдали, а ми, скориставшись його слабкістю, взяли всі панівні висоти, особливо на півдні від міста”, – додав Жданов.

При цьому експерт сумнівається, що українські військові зможуть провести в Бахмуті контрнаступальну операцію та незабаром повернути місто.

“Це навряд чи, за Бахмутом занадто велике угруповання. Хоча стовідсотково стверджувати не можна, тому що, якщо фронт посиплеться, зокрема в Бахмуті, ми будемо наступати і там. Якщо він там не посиплеться, ми будемо шукати слабкі місця противника. У будь-якому випадку, Пригожин ще нікуди не йде з України – це поки лише гра та ротація”, – додав Жданов.

Додамо, що українські військові “засипають” російських окупантів артилерійським вогнем у Бахмуті. Останнім часом кількість артилерії на цьому напрямку значно збільшилась.

Про це в ефірі телемарафону заявив пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков.

Він зазначив, що бійці ЗСУ щоденно знищують артилерію окупантів, командні пункти, боєкомплекти та броньовану техніку.

“У них (окупантів) дуже значні втрати через це і в них артилерійська складова на цьому напрямку значно зменшилася. І можна сказати, що зараз вогневе ураження від нашої артилерії по самому Бахмуту переважає вже російську. Тобто, у нас виходить більше такий кількісний і масований вогонь”,- сказав Калашніков.

Українським військовим вдається спостерігати за рухами окупантів та “вагнерівців” через приціли гармат. Калашніков зазначив, що хазяїн ЧВК “Вагнер” Пригожин поспішає вивести своїх бойовиків, бо розуміє, що зовсім скоро українські захисники відвоюють місто.

За даними Калашнікова, у Бахмуті залишилось близько 4 тисяч “вагнерівців”. Однак усі вони не зможуть вийти з міста.

Добавить комментарий