Без щеплень дитину в садок не візьмуть: нюанси вакцинації в різних країнах
Експерти Центру громадської охорони здоров’я МОЗ України розповіли цікаві подробиці вакцинації дітей у різних країнах світу.
Епідемія дифтерії в Україні
– Навіть у часи, коли вакцинація стала нормою, трапляються епідемії вакцинокерованих хвороб, – ідеться в повідомленні.
Так, в Україні в 1991-1998 роках спалахнула епідемія дифтерії. Причиною був дуже низький рівень вакцинації дітей та ревакцинації дорослих. Тоді захворіли 20 тис. осіб, 696 пацієнтів померли.
Саме тому високорозвинені країни світу вкрай відповідально і суворо ставляться до вакцинації своїх громадян, особливо дітей. Розглянемо ситуацію з вакцинацією дітей у кількох успішних країнах світу.
Італія
Вакцинація дітей є обов’язковою умовою відвідування державного дошкільного закладу та школи. Батьки зобов’язані завчасно надавати довідку про щеплення.
Італійським батькам забороняється свідомо відмовлятися від вакцинації дітей. А якщо дитина не була щеплена вчасно, то батьки повинні заплатити штраф.
Німеччина
Без щеплень у садок дитину не приймуть. Батькам необхідно надавати докази про те, що вони відвідали консультацію з вакцинації, перш ніж приводити дітей у дитячий садок.
Франція
У Франції, зокрема, після спалаху кору 2018 року, було ухвалено закон, що передбачає обов’язкову вакцинацію від 11 інфекційних захворювань для дітей За відсутності всіх обов’язкових щеплень відвідувати школу і дитячі садки заборонено.
США
Імунізація всіх груп населення вважається в США одним із найбільш економічно ефективних засобів профілактики захворювань.
У всіх штатах з окремими винятками діє обов’язкова вимога: діти не можуть відвідувати школи та дошкільні навчальні заклади, якщо їх не вакцинували за календарем профілактичних щеплень.
Дослідження свідчать про те, що американські лікарі, медичні сестри та помічники лікаря приділяють у середньому 5,8 години на тиждень обговоренню вакцинації з пацієнтами. Також у Сполучених Штатах діє механізм оповіщення: медики регулярно нагадують батькам про необхідність своєчасно вакцинувати дітей.
Австралія
Ухвалена політика «без вакцинації немає соціальної допомоги на дитину» (“No Jab, No Pay”) передбачає як фінансове заохочення, так і негативні стимули.
Громадяни з низьким рівнем доходу отримують додаткові податкові пільги на сім’ю за умови, що дитина отримала всі планові щеплення за календарем.
Це політичне рішення набуло чинності з січня 2016 року. В Австралії також діє закон про те, що дошкільні заклади можуть відвідувати лише діти, яким зробили всі планові щеплення.
Необхідність для всіх
– Міжнародний досвід свідчить, що обов’язковість вакцинації забезпечує колективний імунітет, який унеможливлює поширення інфекцій у суспільстві, – зазначають у ЦГЗ.
США та більшість європейських країн демонструють, що завдяки масовій вакцинації вдалося контролювати такі небезпечні хвороби, як поліомієліт, кір, краснуха, паротит, кашлюк та дифтерія. В Україні через низький рівень щеплень досі виникають ці небезпечні захворювання.
Лише дотримання графіка вакцинації допоможе нам зберегти своє здоров’я та здоров’я наших близьких. Тож не зволікайте – вакцинуйтеся, закликають експерти.