Без жодного пострілу! КІНГБУРСЬКА КОСА НАША: Кім аж підскочив – окупанти дали навтьоки, масштабна здача!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

У керівництві української армії анонсували наступальну операцію в районі Кінбурнської коси та не виключили звільнення цієї території вже найближчим часом.

Льотчик-інструктор, полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан висловив свою думку на рахунок цієї.

За його словами, парадокс полягає в тому, що цієї мети можна буде досягти без жодного пострілу та без прямого бойового зіткнення із силами ворога. Якщо Сили оборони зможуть відрізати окупаційне угруповання за передбачуваною лінією від Херсона до Скадовська, ворог сам бігтиме, побоюючись котла.

Крім того, він зачепив ще й ситуацію на трьох найбільш гарячих напрямках фронту – Авдіївки, Куп’янська та Мар’їнки. На його думку, противник все так само продовжить штурмувати їх, не зважаючи на втрати. Зупинять його лише… дощі.

Зазначимо також те, що він наголосив, як фронт склався після того, як росіяни пішли з правого берега. «Фактично Дніпро вже використовується як фронт. Але як стратегічний напрямок наступальних дій – так. Це стало очевидним після того, як почали розширюватися плацдарми українських військ на лівому березі. Але саму по собі Кінбурнську косу можна не звільняти прямими зіткненнями. Справа в тому, що висування наших військ навіть з-під Херсона у бік того ж Скадовська відсіче Кінбурнську косу, росіяни звідти підуть.».

Світан також наголосив на тому, що щойно почнуться серйозні поступи українських військ у районі Херсона на лівий берег, росіяни самі підуть з Кінбурнської коси. Інакше вони потраплятимуть у котел. З огляду на ту диспозицію, яка зараз є на лівому березі, їм зручно відходити приблизно на рівень Херсона – Скадовська. Там є дорога, якою їм буде зручно відходити. Що вони, найімовірніше, і зроблять.

“Це приблизно третя лінія оборони росіян, яку вони зробили перед підривом греблі Каховської ГЕС. Вони прорахували дзеркало води, рівень, до якого дійде вода після вибуху, та організували лінію оборони за межами цього передбачуваного берега. Вона там забита бетоном. Тому ми можемо звільнити Кінбурнську косу, не випустивши в її бік жодного снаряда. Росіяни просто підуть завдяки грамотним, правильним тактичним діям наших військ”, — резюмував експерт.

Фахівець також наголосив на тому, що ATACMS не потрібні та інші далекобійні ракети.

«Абсолютно. Рух наших військ із Херсона на Скадовськ змусить росіян відійти з Кінбурнської коси».

Він також розповів і про перспективи закріплення Сил оборони на лівобережжі Дніпра. Як він стверджує, погода не буде сильно впливати. Справа в тому, що ЗСУ навряд чи перекидатимуть на лівий берег важку техніку. Це нині недоцільно. Оптимально було б використовувати малі тактичні групи, щонайбільше до роти, у режимі контратак, атак, активної оборони на лівому березі. Тобто не зариватися.

«Нам там не можна закопатися. Як тільки ми зариємося на лівому березі, росіяни почнуть обстрілювати місця дислокації авіабомбами, що коригуються, КАБами. Вони можуть це робити, і поки що нам нічого цьому протиставити. Тому лише режим активної оборони, постійне пересування, розосередження лівим берегом розсипом. Це рятує наші війська від ударів ракетами та КАБами», — заявив він.

Світан також ноголосив на тому, що щільність наших військ збільшуватиметься, припустимо, щодня на лівий берег перекидатиметься по роті. Зрештою, ми витіснимо росіян щонайменше на третю лінію, тобто кілометрів на 15 від Дніпра. А далі, якщо буде ухвалено рішення про форсування Дніпра – а це залежатиме від кількості сил, засобів та задуму головнокомандувача, тоді можна буде говорити про створення переправи.

«Так, з тилу ми прикриємось Дніпром, з правого флангу – Чорним морем, і рухатися буде набагато простіше, відтинаючи росіян від моря, просуваючись на Армянськ. При цьому дощі не сильно заважатимуть нам у цьому просуванні. Все-таки там глинисто-піщаний ґрунт. Поки дощ йде, звичайно, там рухатися не можна, але вода там дуже швидко сходить. Зариватися там не можна, оскільки вода близько до поверхні. Але дощ закінчився – другого дня вже можна рухатися на гусеничній техніці. Колісна не піде, вона закопається, а гусенична піде, у нас широкої броні багато», підсумував він.

Залишити відповідь