Боже, вони вдома! Українці схилили голову: герої в Україні–плакав навіть Зеленський, яка ж це новина

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Україні вдалось повернути тіла загиблих захисників, щоб рідні змогли похоронити Героїв вдома. Мовиться про 94 військових, які віддали життя за українську незалежність.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили про повернення загиблих військових 20 листопада.

«На підконтрольну уряду України територію повернено тіла 94 оборонців України», – заявили у штабі.

Відомство пояснило, що відповідно до норм Міжнародного гуманітарного права протилежній стороні також передали тіла загиблих комбатантів, які прийшли в Україну з війною.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими запевнили, що Збройні Сили України: забезпечать перевезення репатрійованих тіл та останків до визначених державних спеціалізованих установ; їх передадуть представникам правоохоронних органів та судово-медичним експертам; останні – встановлять особи загиблих українських військових.

Зазначається, що передання тіл загиблих воїнів здійснювали у взаємодії з Об’єднаним центром при СБУ, МВС України, ЗСУ, ДСНС України у Сумській області, ДПСУ, іншими представництвами структур сектору безпеки та оборони країни.

Також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста сприяли та брали безпосередню участь у переданні тіл.

Нагадаємо, що Росія та Україна регулярно проводять обмін тілами військових. Востаннє такий обмін пройшов 27 жовтня, коли Україна повернула тіла 50 загиблих бійців.

Залишити відповідь