Бронювання від мобілізації: Кабмін розширив перелік сфер та встановив вимоги

Події України

В Україні отримати бронювання від мобілізації можуть протезисти та техніки, а також курси такмеду.

Це стало можливим завдяки тому, що Кабмін у постанові №1361 та №1362 розширив перелік сфер, робітники яких можуть бути заброньованими.

Бронювання від мобілізації: хто може отримати

Відповідно до постанови, бронювання від призову здатні отримати військовозобов’язані, які обіймають посади:

  • протезистів-ортезистів,
  • техніків-протезистів-ортезистів,
  • інженерів-технологів-протезистів,
  • інженерів-протезистів,
  • механіків протезно-ортопедичних виробів.

Для цього вони протягом останніх трьох місяців перед бронюванням мають виконати не менш як 50% норми робочого часу.

Крім того, згідно рішення Кабміну, військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств має бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом строку, на який отримана відстрочка від мобілізації. Вона має бути у всіх заброньованих від 20 тис. грн, окрім комунальних та державних установ.

Також Кабмін постановою №1362 дозволив бронь курсів такмеду.

Для цього співробітники підприємств і організацій, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації військовослужбовців із домедичної допомоги (такмед) в інтересах сил безпеки та оборони України повинні за останні 12 місяців до подачі відповідної заяви провести щонайменше 96 курсів такмеду за програмами, затвердженими Генштабом ЗСУ або Міноборони, або 24 курси з базового рівня такмеду на одного військовозобов’язаного, якого бронюють.

Крім того, впроваджено мінімальні вимоги для бронювання працівників курсів БпЛА, РЕБ і благодійних волонтерських фондів. Зокрема, для курсів РЕБ це підготовка за останні 12 місяців щонайменше 150 фахівців, а для курсів БпЛА – щонайменше 100 пілотів БпЛА I і II класів (включно з FPV) або щонайменше 200 пілотів БпЛА I класу “мікро” (без FPV) на одного військовозобов’язаного, якого бронюють.

Для тих, хто виробляє та закуповує товари, здійснює роботи та надає послуги, потрібні для забезпечення потреб Збройних Сил та інших військових формувань, обсяг допомоги за останні 12 місяців має бути щонайменше 10 млн грн на одного броньованого військовозобов’язаного.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До того ж, бізнес, що реалізує за кошти міжнародних партнерів гуманітарні проєкти, має відповідати новим критеріям, які схвалені Міністерством реінтеграції.

Залишити відповідь