Будинки, земля та кримінал з «Укргазбанком»: як живе родина завгоспа СБУ

Війна

Котедж за 600 тисяч доларів, в якому живе начальник департаменту господарського забезпечення СБУ Андрій Падалка, зареєстрований на його тещу. Та цей будинок — не все її майно.

Про це йдеться в розслідуванні hromadske.

За даними hromadske, Андрій Падалка зараз перебуває у стосунках з Оленою Зеленською (ні, не першою леді, просто тезка). Пара має спільну дитину. В Олени Зеленської є мама — Лариса Пандей, і саме на цю жінку зареєстрований придбаний 26 жовтня 2023 року будинок з двома ділянками загальною площею 14 соток. У цьому котеджному містечку в неї є ще 2 будинки та 4 земельні ділянки.

Чоловік Лариси, Джайдіп Пандей, на відміну від решти родини, — людина, відома у реєстрах. Зокрема, у реєстрі судових рішень, де він є обвинуваченим у справі колишнього голови Нацбанку Кирила Шевченка в причетності до заволодіння понад 200 млн грн державного «Укргазбанку».

Лариса Пандей і Джайдіп Пандей
Лариса Пандей і Джайдіп Пандейhromadske

Джайдіп залучався до схеми як пособник у внесенні до актів наданих послуг свідомо неправдивих відомостей, а також відмивання коштів. Він як ФОП отримував на власні рахунки державні гроші, а пізніше вносив до актів наданих послуг неправдиві дані, зазначається у матеріалах.

У вироку його визнали винуватим за двома статтями та присудили 5 років позбавлення волі, але Пандей визнав свою вину і це покарання замінили на один рік іспитового терміну. Але і це покарання скасували, бо, поки велося слідство, строки давності закінчились.

Пандей мав колись фармацевтичний бізнес в Україні, яким у Службі безпеки hromadske пояснили набуте майно. Але зараз у чоловіка з цим бізнесом виключно історичний звʼязок. Актуальним залишився лише один ФОП з консультування з питань комерційної діяльності.

о


Залишити відповідь