Довічно за таке! Ніякої амністії ! Ця особа ошукала nонад 500 родuн бійців 3СУ на майже 2 млн грн. Подробuці

ПОДІЇ УКРАЇНИ

Одразу після отримання суми зловмисниця “обривала” комунікацію з потерпілими, розповіли у пресцентрі відомства

СБУ затримала на Миколаївщині фейкового інтернет-детектива, яка надурила на темі обміну полонених понад 500 родин бійців ЗСУ. Про це повідомляє пресцентр відомства.

“За результатами комплексних заходів на Миколаївщині затримано шахрайку, яка, прикидаючись фахівцем з пошуку постраждалих українських бійців, видурювала гроші з їхніх сімей”, – мовиться в повідомленні.

В СБУ зазначили: “За суму до 7 тис. грн за одного військового фігурантка обіцяла його рідним відшукати українського захисника і надати їм інформацію про його місцеперебування та фізичний стан. Але одразу після отримання суми зловмисниця “обривала” комунікацію з потерпілими, не надавши їм жодної інформації про їхніх родичів-військовослужбовців. Таким чином зловмисниця ошукала більше ніж пів тисячі родин на майже 2 млн грн”.

“Для реалізації оборудки її організаторка створила в популярних соцмережах фейкові інтернет-групи під назвою “Пошук зниклих” та “Повертайся живим”. Там вона пропонувала свої “детективні послуги” та зазначала номер власної банківської картки для перерахування коштів нібито для вирішення “поточних” питань з пошуку зниклих”, – розповіли в повідомленні.

Співробітники СБУ задокументували понад 50 фактів одержання шахрайкою грошей від ошуканих сімей.
“Під час обшуків за адресою проживання фігурантки виявлено 20 мобільних телефонів, планшет та 64 sim-карти, які вона постійно змінювала для маскування оборудки. Наразі затриманій повідомлено про підозру за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та взято під варту”, – написали в повідомленні.
Служба безпеки України застерігає: не надавайте інформацію про полонених, незаконно позбавлених волі осіб і власні персональні данні неуповноваженим організаціям та особам, а також анонімним джерелам.
Якщо Ви зіштовхнулися із випадками шахрайства, пов’язаного з темою військовополонених, звертайтеся до Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України, який працює при СБУ.