Дуже смачний та корисний гарбузовий хліб: наш сімейний рецепт

ЖИТТЯ

Дуже смачний та корисний гарбузовий хліб: наш сімейний рецепт

Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!

Подобається?

Сьогодні печемо хліб, але незвичайний, а гарбузовий! Хліб з додаванням гарбуза виходить яскравим та красивим, повітряним, м’яким, вологим та дуже смачним. З такого тіста можна зробити великий круглий хліб або прямокутний буханець, а можна і маленькі булочки.

Інгредієнти

Гарбузове пюре:

  • гарбуз 300 г
  • вода 3 ст. л.

Тісто:

  • молоко 45 мл
  • дріжджі сухі 6 г
  • мед 70 г
  • сіль 1 ч. л. (без гірки)
  • олія ​​80 мл
  • гарбузове пюре 270 г
  • борошно 430-450 г

Приготування

Гарбуз у тісто додаватимемо не в сирому вигляді, а в пюре. Нарізаємо гарбуз очищений від шкірки на маленькі шматочки, пересипаємо в каструлю і ставимо її на плиту.

Додаємо 3 ст. л. води і, помішуючи, варимо гарбуз до м’якості. Це займе у вас не більше 5-7 хвилин. Рідина вся випарується, а гарбуз буде дуже м’яким.

Знімаємо каструлю з плити та пробиваємо занурювальним блендером до стану пюре. Також можна протерти через дрібне сито.

Все, гарбузове пюре підготували, нехай воно остигає, а тим часом займемося тістом.

У миску виливаємо 45 мл теплого молока, висипаємо 6 г сухих дріжджів та додаємо 1 ч. л. рідкого меду, який беремо із загальної кількості.

Перемішуємо, всипаємо 1 ст. л. борошна (беремо його теж із загальної, вказаної в рецепті кількості), знову ретельно розмішуємо, накриваємо рушником і даємо дріжджам активуватися. Через 15 хвилин опара готова. Перемішуємо опару і виливаємо мед (всього його потрібно 70 г).

Хліб з такою кількістю меду на смак схожий на батон, він трохи солодкуватий. Меду можна покласти 1 ст. л. і хліб буде несолодким.
Також додаємо 1 ч. л. солі без гірки та 80 мл олії без запаху. Перемішуємо, висипаємо частину всього відваженого борошна. Замішуємо рідке, однорідне тісто. Тепер додаємо охолоджене гарбузове пюре і вмішуємо його в тісто, а вже після в 2 прийоми додаємо борошно, що залишилося.

Як тільки тісто зібралося в єдину грудку – можна для зручності перейти працювати на стіл і продовжувати вимішувати тісто до однорідності, м’якості та еластичності.

Я борошно більше не підсипало, всього у мене пішло 430 г. Але борошно різне, тому його може піти трохи більше або трохи менше, але в середньому його знадобиться 430-450 г.
Округлюємо його, миску і тісто змащуємо олією, накриваємо рушником і залишаємо в теплому місці на вистоювання приблизно на годину. Тим часом минула година, тісто добре піднялося. Обминаємо його і знову даємо час підійти, десь 30-40 хвилин.

Випікати хліб я буду в круглій формі діаметром 17 см. Змащую олією і поки що відставляю убік.

Форму можна взяти прямокутну. Тоді розмір вам знадобиться 30х10 см.
Тісто, що підійшло, викладаємо на стіл, розплющуємо в коржик, піднімаємо краї і збираємо його в центрі.

Перевертаємо швом вниз, ще раз округляємо та перекладаємо у підготовлену форму. Накриваємо рушником і залишаємо на вистоювання на 15-20 хвилин.

Я люблю робити на хлібі малюнки, не просто надрізи. Присипаю верх майбутнього хліба борошном і за допомогою леза роблю 2 гарні колоски.

Випікаємо хліб при звичайному режимі верх-низ без конвекції при температурі 200 градусів 25-30 хвилин.

Готовність перевіряємо дерев’яною шпажкою, яка на виході має залишитися сухою.

Дістаємо хліб з духовки, відразу ж виймаємо його з форми, накриваємо рушником і даємо повністю охолонути на решітці. Хліб виходить дуже красивим, його навіть різати шкода, але і в розрізі, і за смаком, і ароматом він ще краще!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Залишити відповідь