Фінляндія може обмежити перетин кордону з боку рф

СВІТ

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Міністерство внутрішніх справ Фінляндії у терміновому порядку готує пропозиції, які дозволять обмежити перетин кордону між росією і Фінляндією. Про це заявила очільниця фінського МВС Марі Рантанен на пресконференції, присвяченій ситуації на південно-східному кордоні з рф, передає видання Yle, пише УНН.

Деталі

За словами міністерки, МВС терміново пропонує запровадити заходи, що дають змогу обмежити перетин кордону, закрити пропускні пункти й зосередити приймання заяв про надання притулку в одному місці.

Вона пояснила, що йдеться про введення в дію заходів, передбачених пунктом 16 закону про прикордонну охорону. Обмеження можуть набути чинності за певних умов.

Цитата

«Наприклад, якщо необхідно боротися з серйозною загрозою громадському порядку, національній безпеці чи здоров’ю громадян», – заявила вона.

Вона зазначила, що поки кількість нелегалів, які прибувають з російського боку, відносно невелика, проте останніми днями вона значно зросла.

“Діяльність російської влади змінилася таким чином, що потрапити з росії до Фінляндії стало можливим, всупереч відсутності необхідних документів. Тобто ми говоримо про нелегальну міграцію”, — сказала міністерка.

За словами Рантанен, ситуацію обговорили на рівні президента та міністрів, відповідальних за зовнішню політику та безпеку країни.

Видання зазначило, що з початку серпня значно зросла кількість прохачів притулку, які намагалися перетнути східний кордон Фінляндії без необхідних для цього документів. Це громадяни третіх країн, які використали росію як транзитну країну. Після перетину кордону вони вимагають притулку у Фінляндії.

Нагадаємо

Раніше УНН писав, що Фінляндія заборонить в’їзд російських легкових автомобілів, приєднавшись до своїх балтійських сусідів. Рішення базується на політиці Європейської комісії, яка спрямована на запобігання ухилення від санкцій, запроваджених проти росії після її повномасштабного вторгнення в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: росія облаштовує військові бази поблизу фінського кордону – ЗМІ

Залишити відповідь