Форпост рухнув! Прорив до кордонів — ЗСУ вводять війська? Цього чекали всі. Армія РФ на вихід!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Найактивніші бойові дії на фронті відбуваються на Бахмутському напрямку — Збройні сили України ведуть наступ. Зараз особливо важливо відрізати противника від логістики. Перерізання лінії Андріївка — Курдюмівка — Кліщіївка — пріоритетне завдання українських захисників у районі Бахмута.

Про це сказав військовий оглядач Денис Попович.

“Якщо подивитися карту, то побачимо, що від Бахмута, саме у районі населених пунктів Андріївка, Курдюмівка, Кліщіївка проходить дорога на окуповану Горлівку. Це досить велика магістраль, якою, відповідно, з Горлівки до поки що окупованого здебільшого Бахмута можуть доставлятися і боєприпаси, і техніка, і снаряди, необхідні для ведення бойових дій. Тому, коли ми говоримо про наступ на південному фланзі Бахмута, маємо на увазі, зокрема, необхідність взяти під контроль цю дорогу”, — зазначив оглядач.

Говорячи про значення деокупації Андріївки та населених пунктів поруч, він зазначив, що йдеться про тактичні просування Збройних сил України, що призведе до звільнення Бахмута.

“Звільнення цих населених пунктів, Андріївки, Кліщіївки, Курдюмівки, наближає деокупацію Бахмута і допоможе надалі повернути під контроль України Горлівку, яка була окупована росіянами фактично від самого початку вторгнення РФ на Донбас у 2014 році. Тому ми говоримо про важливість звільнення цих невеликих населених пунктів, як з погляду деокупації, так і з погляду подальшого наступу”, — резюмував він.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Додамо, що військовий експерт Костянтин Машовець аналізує ситуацію, яка склалася сьогодні під Бахмутом. Українські війська мають стабільний успіх, але росіяни явно націлені на контратаку.

На Бахмутському напрямку противник, очевидно, докладає основні свої зусилля, щоб завадити ЗСУ південніше та північніше міста зайняти зручні райони та рубежі для активних дій стосовно самого міста.

Зокрема, північніше міста у смузі оборони 200-ї окремої мотострілецької бригади (ОМСБр) противника (14-й армійський корпус\АК Північного флоту), його командування сформувало зведений тактичний загін (до батальйону) типу «Шторм-Z» (це десь — 2-3 штурмових роти, укомплектованих засудженими громадянами РФ).

Очевидно, що найближчим часом воно його використає для штурмових\атакуючих дій. Ймовірно, на напрямку Дубово-Василівка — Оріхово-Василівка (як альтернатива — на напрямку Ягідне — Богданівка).

Зі свого боку, південніше м.Бахмут, не дивлячись на той факт, що в районі с.Кліщіївка та с.Андріївка противник протягом останніх діб трохи позадкував (відповідно, підрозділи 1307-го МСП ТрВ та 57-ї ОМСБр), не викликає сумніву цілком очевидне — найближчим часом противник спробує відновити положення в цих районах.

Цілком ймовірно, для цього він спробує знову задіяти 102-й МСП зі складу 150-ї МСД в районі с.Кліщіївка (або підрозділи 4-ї ОМСБр зі складу 2-го АК), а в районі Андріївки, ймовірно — 72-у ОМСБр.

Наразі противник активно намагається протидіяти передовим підрозділам ЗСУ південніше м.Бахмут з метою утримання їх на рубежу залізниці, яка веде з Бахмута до Горлівки. По суті, це у нього тут його основний рубіж оборони.

Однак, принаймні, на 2-х ділянках (північніше та південніше с.Андріївка) ЗСУ вже вийшли на нього, а за певною інформацією, навіть перетнули його… Хоча самі н.п. (і Кліщіївка, і Андріївка) поки що повністю не контролюються українськими військами.

Варто нагадати, що Сили оборони України звільнили Андріївку Донецької області і продовжили наступ поблизу Бахмута та на заході Запорізької області. У той же час для російських окупантів погіршилася тактична ситуація на південь від Бахмута.

Залишити відповідь