Глави МЗС України і Польщі обговорили спільну протидію російським ракетам

Події України, Світ

Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба і Радослав Сікорський обговорили, як Варшава могла б посприяти захисту України від російських ракет і краще захистити свій повітряний простір.

Така розмова відбулася на полях зустрічі міністрів країн НАТО у Брюсселі, розповів глава МЗС України Дмитро Кулеба у своєму Twitter (X).

Кулеба зазначив, що у розмові з польським колегою Радославом Сікорським вони говорили про те, як Польща може посприяти захисту українського повітряного простору від російських ракет і про те, як захистити від них повітряний простір Польщі.

Дмитро Кулеба також повторив заклик до партнерів передати Україні максимально можливу кількість систем Patriot, які спроможні перехоплювати балістичні ракети.

«Україна зараз – єдина країна у світі, яка майже щоденно захищається від ударів балістичними ракетами. Це означає, що усі наявні у світі батареї Patriot, які тільки можна передати Україні, слід надати Україні якнайшвидше. Це зараз найбільш актуальне місце для них», – додав міністр закордонних справ України.24 березня під час масштабної атаки на Україну російська ракета залетіла на територію Польщі. Через це там підняли в небо авіацію, але збивати не стали і вона повернулася у повітряний простір України.

Радник міністра оборони Польщі Мечислав Бєнєк прокоментував проліт російської ракети повітряним простором країни. Польща могла б збити її, якби вона залетіла б глибше і загрожувала безпеці Польщі.

Спікер польського Сейму Шимон Головня заявив, що інциденти з порушенням повітряного простору Польщі російськими ракетами можуть повторюватися й надалі. Це можливо на тлі продовження війни в Україні.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь