Гордість флоту знищили! Вся Росія в траурі – це сталось: масований удар. Це гірше за втрату “Москви”!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Напередодні російський ракетний корабель «Самум» отримав значні пошкодження біля Севастополя в результаті удару експериментальним дроном «Морський малюк». Корабель втратив хід, і його відбуксирували на ремонт.

Військовий експерт Олег Жданов припустив, що навряд чи встигнуть відремонтувати у Севастополі до звільнення окупованого Криму.

«Попри усі спроби знищити дрон і запобігти зіткненню, БПЛА влучив у задню праву частину російського судна, завдавши значних пошкоджень цьому кораблю. У результаті цієї атаки корабель не затонув, не втратив плавучість, але він повністю втратив хід, у нього великий диферент на корму і крен на правий борт. У такому перекошеному вигляді окупантам вдалося затягнути цей корабель у Севастопольську бухту, — зазначив експерт. — Корабель стане на ремонт, і я думаю, що навряд чи вони встигнуть його відремонтувати у Севастополі до нашого звільнення Криму. А у такому стані буксирувати його через море просто нереально», — сказав Олег Жданов.

При цьому Жданов акцентував, що експериментальний український дрон працював в умовах шторму: «Висота хвилі була 1,5-2 метри».

Крім того, експерт звернув увагу і на те, що БПЛА атакував корабель неподалік від Севастопольської бухти: «Там, де має бути найбільше скупчення всіх засобів розвідки, охорони і оборони».

Додамо, корабель входить до складу 41-ї бригади ракетних катерів Кримської військово-морської бази Чорноморського флоту, проекту 1239.

Він використовує гідродинамічну платформу-катамаран з аеростатичним повітряним розвантаженням. У відкритих джерелах вказується, що за ударним потенціалом цьому кораблю в російському Чорноморському флоті немає рівних.

У 2016 році «Самум» очолив список кращих кораблів другого рангу Чорноморського флоту. Однак зараз він принаймні на місяці не має для РФ жодних перспектив.

Залишити відповідь