Грузія вимагає від Нідерландів затримати й видати їй радника генерального прокурора України

Політика, Світ

Прокуратура Грузії звернулися до Нідерландів із вимогою затримати та видати їй Зураба Адеїшвілі — колишнього грузинського генерального прокурора та міністра юстиції, який нині перебуває у складі української делегації в Гаазі.

Про це повідомляє грузинська служба «Радіо Свободи».

Колишнього високопосадовця Грузії помітила в Гаазі помітила знімальна група грузинської телекомпанії Imedi TV. Адеїшвілі перебуває у Нідерландах у складі  української делегації як радник генерального прокурора України Андрія Костіна.

У прокуратурі Грузії зазначили, що на «підставі оприлюдненої інформації» звернулися до Нідерландів з проханням заарештувати Адеїшвілі та екстрадувати його до Грузії.

Перед тим, 11 березня, грузинські правоохоронці зверталися з такою ж вимогою до Бельгії та Німеччини, які Адеїшвілі також відвідував в складі української делегації.

Більше про Адеїшвілі

Грузинські суди визнали Адеїшвілі, який був одним із найвпливовіших міністрів в уряді Міхеіла Саакашвілі, винним у кількох кримінальних справах. Зокрема, у справі про банкрутство банку «Карту», ​​який належить засновнику «Грузинської мрії», мільярдеру Бідзіні Іванішвілі, пише «Ехо Кавказу» (проєкт «Радіо Свободи»).

З 2013 року прокуратура Грузії оголосила колишнього високопосадовця у розшук за низкою звинувачень, але не змогла домогтися його екстрадиції. У 2015 році Інтерпол припинив міжнародний розшук Адеїшвілі за «», через два роки після його видання.

читайте також

Верховна Рада закликала президентку Грузії помилувати Міхеіла Саакашвілі

Матеріал доповнюється

Залишити відповідь