ГУР: Інформація про те, що «завтра нападуть на Харків» — це російська ІПСО

Війна, Політика

Українська розвідка спростувала інформацію про те, що росіяни планують напасти на Харків. Наразі розвідники не фіксують формування ударних груп противника для повторних масштабних нападів на Україну.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в етері телемаратону.

Він зазначив, що погрозами про «наступ на Харків» росіяни намагаються посіяти паніку всередині країни.

«Те, що відбувається (…) незалежні військові аналітики, не лише офіційні посадові особи, можуть аналізувати й підтверджувати цю інформацію», — ствердив Юсов.

Крім щодо намірів росіян «захопити Харків» ворог використовує й інші теми для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні, зауважив Юсов. За його словами, військове командування України опрацьовує різні плани протидії окупантам.

«Паралельно з цим відбуваються й інші речі, ось знову активізувалася білоруська тема, наприклад. Або деякі інші, які ворог любить використовувати, щоб збурювати панічні настрої, зокрема всередині країни», — сказав представник ГУР.

Утім, нічого стратегічно нового щодо формування ударних груп не відбулось, пояснив Юсов, додавши, що «укріплення лінії оборони по всьому напрямку відбувається надзвичайно активно».

Що передувало?

У березні президент Володимир Зеленський сказав, що росіяни готують на травень-червень новий наступ на Україну на найвищому рівні. А інформація про те, що можливий наступ росіян буде спрямований на Харківщину, ширилася у медіа з початку 2024 року.

Тоді українська влада та військові відкидали побоювання, зазначаючи, що ситуація не змінилася та скупчення військ не фіксувалося. Однак розмови про наступ на Харків знову пожвавилися після так званих виборів у рф.

Зокрема джерело російського видання «Медуза» вважає, що вище керівництво росії нібито ставить перед собою ціль захопити Харків і поступово завершувати війну. А інше російське видання «Верстка» написала, що керівництво рф планує найближчим часом мобілізувати до 300 тисяч росіян, начебто щоб оточити місто.

Утім, військове керівництво по-різному відреагувало на цю інформацію й дискусії досі ведуться.

читайте також

У Харкові побудували першу в Україні підземну школу

Авторка: Дар’я Головко

Залишити відповідь