Імені видатного архітектора: вулиця Балтазара Неймана у Мукачеві

Автор | 12 Лютого, 2024

Рішенням сесії Мукачівської міської ради від 28 квітня 2022 р. № 786 було перейменовано вулицю Мечнікова Іллі на вулицю Балтазара Неймана.

Балтазар Нейман – відомий архітектор, під керівництвом якого був перебудований у 1748 році «Білий дім» князів Ракоці – одна з кращих архітектурних пам’яток ХVІІ –ХVІІІ ст., не тільки Мукачева, але й всього Закарпаття.

Дослідження вказують, що Білий Палац був одноповерховим, а Б. Нейман реконструював його до нинішнього виду. Насправді, Балтазар Нейман побудував стільки величних архітектурних пам’яток по усій Європі, що Білий Палац навіть не згадується серед його робіт. Можливо, цьому є більш просте пояснення, яке ми ще шукаємо. Щоб ви уявляли, наскільки він відомий у Німеччині – його зображення було на банкноті номіналом 50 дойчмарок.

Вулиця знаходиться у Росвигові, паралельна до Ужгородської. На вулиці знаходиться об’єкт Водоканалу та залишки контори міських тепломереж. Очевидно, вони очікують, коли до цього майна доберуться забудовники багатоповерхівок. Стадіон неподалік, в кінці Ужгородської, вже забудовується.

Ще один цікавий факт. У рішенні міської ради і на табличках з назвами вулиці ім’я звучить, як Балтазар, а у Вікіпедії та інших джерелах Бальтазар (нім. Johann Balthasar Neumann, повне ім’я Йоганн Бальтазар Нейман). Чи буде заморочуватися міська влада та вносити правку – побачимо з часом.

P.S. Якщо ви володієте будь-якою суспільно значущою інформацією, старими фотографіями чи іншими матеріалами, які стосуються історії вулиці Балтазара Неймана (Мечнікова Іллі та раніше) – будемо вдячні можливості доповнити статтю. Це стосується і цікавих людей, які там колись проживали чи проживають; і подій, що відбувалися на вулиці, і будівель, що можливо колись тут були. Матеріали надсилайте на e-mail: [email protected]

Юрій Кравчук, депутат Мукачівської міської ради

Читайте також: Названа на честь першої жінки Героїні України: вулиця Інни Дерусової у Мукачеві

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *