КІНЕЦЬ «СВО»! Окупанти ідуть з білими прапорами — виходять всі: тотальна здача! ЗСУ просто боги!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Утримання окупованих територій на півдні України для російських військ стає все більш складним. Про це повідомив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко під час виступу на українському телеканалі.

“Росіянам — незручно, оскільки все більше вони розуміють, що змушені воювати на два фронти. І все більше вони схиляються до того, щоб залишити боротьбу за Донецьку і Луганську області, залишаючи за собою можливість обороняти Крим”, — сказав він. 

Він нагадав, що українські захисники закріпилися на лівому березі Дніпра в Херсонській області.

“Думаю, у них залишається все менше ентузіазму для того, щоб утримувати окуповані території на півдні. Вони розуміють, що там на них чекає неминуча загибель або ганебна втеча. Тому, звичайно ж, українська армія формує обставини, за яких росіяни змушені будуть робити “жести доброї волі”, — наголосив експерт.

При цьому успіх Сил оборони України залежить від озброєнь — рівня забезпечення вогневої потужності, каже Варченко

“Це залежить значною мірою від готовності допомагати Україні наших партнерів. Ми очікуємо, що вони не спасують перед труднощами, не відмовляться від захисту своїх цінностей руками українців, але — своїх цінностей, які згуртовують зараз цивілізований світ. Звичайно ж, нам необхідно багато ресурсів, щоб бути ефективними у війні. Тому очікуємо, що ми не залишимося без підтримки наших партнерів, хоча бачимо, що в них теж є проблеми… Але я впевнений, що вони виберуть, як і раніше, цінності, принципи та правила, а не підігрування диктатору”, — підсумував Іван Варченко.

Додамо, Сили оборони України провели серію успішних дій на лівому березі Дніпра на Херсонському напрямку.

Успіхи українських військових на позиціях на лівобережжі Херсонщини можуть змусити російських окупантів провести певне перегрупування.

Думку про це висловив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Євген Єрін в ефірі українського радіо.

Він сказав, що на тлі останніх подій цілком ймовірні подібні маневри противника ймовірні у відповідь на успішні дії ЗСУ на півдні країни та закріплення на деяких плацдармах на східній стороні Херсонської області.

«Окупанти намагатимуться здійснити якесь перегрупування», — сказав представник військової розвідки.

У цьому регіоні, за словами Єріна, в окупантів вибудована багатоешалонована система оборони.

«Я так розумію, що вони готувалися до таких сценаріїв і припускали, що їм доведеться відступати з лівого берега. Далі як розвиватиметься ситуація — ми побачимо», — розповів офіцер.

Експерт з питань національної безпеки Іван Варченко додає, що Збройні сили України (ЗСУ) продовжують активно діяти на лівому березі Херсонської області.

“ЗСУ активно діють на лівому березі Дніпра, росіянам там стає все тісніше. У них відкривається другий фронт, і їм доведеться знімати свої частини з інших ділянок фронту, зміцнюючи лівобережну частину Херсонської області. Вони розуміють, що, щойно українські війська сформують ударні угруповання на лівому березі Дніпра, утримання Херсонської області стане надзвичайно важким і практично неможливим завданням”, — сказав він.

За його словами, маючи два фронти на півдні — Запорізьку областю і лівий берег Херсонської області, окупанти прагнутимуть проводити маневри, які, на їхню думку, можуть призвести до тактичних або навіть оперативних успіхів.

“Тобто, вони однозначно будуть у своїх найкращих традиціях “перегруповуватися”, однозначно, що вони змушені будуть відходити, розуміючи, що ресурс не є вичерпним. Зрозуміло, що вони муситимуть оперувати тими силами та засобами, яких і так не вистачає, щоб стримувати українські війська на інших ділянках фронту”, — наголосив він.

Варченко додав, що, дійсно, російські війська на лівому березі Дніпра почувалися у відносній безпеці. 

“Але практика показує, що безпеки для них немає, і вони змушені думати, що далі робити під постійними ударами українських Сил оборони”, — підсумував Іван Варченко.

Залишити відповідь