Краще сядьте! Раду трясе: гучне звільнення, заяву на стіл. МІНІСТР грюкнув дверима і у відставку!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

До Верховної Ради України надійшла заява Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта про відставку.

Про це Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук написав у Фейсбуці.

Стефанчук додав, що Верховна Рада розгляне відповідну заяву найближчим часом, а також оприлюднив скрін заяви – у ньому Гутцайт не пояснює причин свого рішення.

Варто зазначити, що раніше стала відома інформація, про те що Верховна Рада голосуватиме за звільнення міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта та за призначення нового голови Фонду державного майна у четвер, 9 листопада.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Зміни в українському уряді також анонсував Давид Арахамія.

До політичної кар’єри Вадим Гутцайт був відомий як український фехтувальник, шабліст та олімпійський чемпіон. У березні 2020 року його призначили міністром молоді та спорту, а з 17 листопада 2022 року він обіймає ще й посаду президента Національного олімпійського комітету України, замінивши Сергія Бубку, який 17 років обіймав цю посаду до цього.

Про можливість відставки Гутцайта говорили ще на початку 2023 року. Тоді, за даними ЗМІ «крісло хиталося» відразу під вісьмома міністрами, зокрема, це стосувалося Сергія Шкарлета, Олександра Ткаченка та Павла Рябікіна, які згодом дійсно втратили свої посади.

Під час повномасштабного вторгнення РФ Гутцайт відзначився скандальним рішенням про заборону українським спортсменам брати участь у змаганнях, на яких є представники РФ чи Білорусі.

Це рішення викликало критику серед спортивної спільноти, адже унеможливлювало участь у відборі на Олімпійькі ігри. Згодом заборона була скасована.

Залишити відповідь