Макрон обговорив з Байденом і Шольцом зміни у стратегії Заходу щодо війни в Україні, – WSJ

Події України, Світ

У лютому президент Франції Емманюель Макрон провів конфіденційну розмову з президентом Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Партнери хотіли закласти основу для паризького саміту, який, як він сподівався, змінить стратегію Заходу щодо війни в Україні.

Про це пише The Wall Street Journal.

Офіційні особи розповіли виданню, що Макрон сказав кожному лідеру, що західні союзники повинні схвалити стратегічну неоднозначну позицію щодо росії, яка залишить на столі всі військові варіанти.

Це був би радикальний відхід від позиції, яку адміністрація Байдена дотримувалася від початку війни. Підхід Вашингтона був відкалібрований, щоб уникнути дій, які могли б спровокувати Москву та ескалувати конфлікт.

Макрон, навпаки, хотів припинити транслювати обмеження залучення Заходу, що у Кремлі називають «червоними лініями», і натомість змусити рф думати.За словами чиновників, Байден поставив необхідність зміни стратегії під сумнів, побоюючись, що це може призвести до ескалації. Шольц також виступив проти цієї ідеї, заявивши, що вона ризикує розділити союзників і зробити країни НАТО стороною конфлікту.

Коли відбувся лютневий саміт, французький лідер зіткнувся з подальшими запереченнями Шольца та інших, проте наприкінці заходу приголомшив союзників, заявивши, що не можна виключати жодних військових варіантів, навіть розгортання західних військ, пише видання.

Негласно офіційні особи Франції підкреслили, що Макрон не прагне відправляти війська в Україну для бойових дій. Натомість французькі офіційні особи запропонували країнам НАТО розглянути можливість розміщення там персоналу для навчання військ і очищення мінних полів.

Парламент Франції досі вважає можливим варіант з відправкою своїх військ в Україну.

А міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що відправлення військ НАТО в Україну поки «не на часі», але це може статися у довгостроковій перспективі.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь