Міністри оборони Франції та росії вперше з 2022 року провели телефонну розмову. Про що говорили?

Політика, Світ

Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню уперше з жовтня 2022 року мав телефонну з російським колегою сергієм шойгу.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Міністерства збройних сил Франції.

Лекорню висловив «рішуче засудження» нападу «Ісламської держави» 22 березня на концертний зал у Підмосков’ї та висловив «солідарність» з жертвами та їхніми родинами. Французький міністр підтвердив, що Париж не має інформації про зв’язок цієї атаки з Україною та закликав припинити «будь-яку експлуатацію», маючи на увазі, вочевидь, звинувачення росії в причетності України до стрілянини.

Також Лекорню нагадав «про готовність Франції» збільшити обмін даних з росією для боротьби з тероризмом.

Очільник французького оборонного відомства також «беззастережно засудив» загарбницьку війну, яку росія розв’язала в Україні, і нагадав, що Франція продовжуватиме підтримувати українців «настільки довго та настільки інтенсивно, наскільки це необхідно».

France 24 зауважує, що прямі контакти між Францією та росією на такому високому рівні є рідкісними. Востаннє президент Франції Емманюель Макрон відвідував Москву в лютому 2022 року, за два тижні до російського вторгнення в Україну.

Нинішня годинна розмова відбулася за ініціативи Парижа, після того, як Макрон заявив, що не виключає відправлення сухопутних військ в Україну.

Раніше міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне після зустрічі зі своїм китайським колегою Ваном Ї заявив, що Париж очікує від Пекіну «чіткого повідомлення» росії щодо війни в Україні.

читайте також

Франція готує для України сотні одиниць бронетехніки і ракети Aster ЗМІ: Франція розглядає п’ять сценаріїв участі своїх військ у війні з рф. Серед них — і пряма конфронтація

Залишити відповідь