Мішель анонсував низку зустрічей для підготовки стратегічного порядку денного щодо майбутнього ЄС

СВІТ

КИЇВ. 8 листопада. УНН. Голова Євроради Шарль Мішель повідомив у середу про старт зустрічей з європейськими лідерами для підготовки стратегічного порядку денного щодо майбутнього ЄС, пише УНН.

Цитата

“Європейський Союз на роздоріжжі. Те, як ми готуємося та вживаємо заходів, щоб зробити наш Союз сильнішим і об’єднанішим, визначатиме наше майбутнє. Саме тому я започаткував низку консультацій щодо стратегічного порядку денного в невеликих групах з лідерами ЄС, щоб спланувати наше спільне майбутнє. З нетерпінням чекаю плідних обговорень наших стратегічних пріоритетів у Парижі, Берліні, Копенгагені та Загребі”, – написав Мішель у соцмережі Х.

Деталі

Як повідомляється на сайті Євроради, ідеться про продовження дискусій про пріоритети наступного інституційного циклу, спираючись на перший плідний обмін думками на саміті у Гранадів Іспанії. Обговорення проходитимуть у невеликих групах у Парижі, Берліні, Копенгагені та Загребі протягом цього місяця.

“У Гранаді ми визначили широку структуру та охопили низку пріоритетів: безпеку та оборону, стійкість та конкурентоспроможність, енергетику, міграцію, глобальну взаємодію та розширення Союзу”, – перечислив Мішель.

Тепер же, зазначив він, ключові питання, які можна було б вирішити, включають:

Політика: які політики та програми необхідно покращити, щоб зміцнити глобальне становище ЄС та як? Які галузеві політики потребують реформування в контексті майбутнього розширення та яким чином?

Фінансування: на чому слід зосередити спільний бюджет? Як найкраще забезпечити підтримку спільних пріоритетів? Як на практиці фінансувати цей бюджет?

Ухвалення рішень: як можна покращити процес ухвалення рішень, щоб залишатися гнучкими? Чи варто переглядати правила голосування та як?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ України до ЄС: Зеленський підписав указ про підготовку до переговорного процесу

Залишити відповідь