“Моя боротьба триватиме до Перемоги”. Маріуполець повернувся на службу після 20 місяців полону

Війна

Прикордонник з 23-го загону Морської охорони Віталій з позивним «Капуста», який брав участь в обороні Маріуполя і після виходу з “Азовсталі” 20 місяців провів у російському полоні, після обміну знову повернувся на службу.

Історією маріупольця поділилися в Державній прикордонній службі України.

Під час оборони міста “Капуста” схуднув із 85-ти до 63 кілограмів. Боєць носив на собі до 20 кілограмів амуніції.

Тримаючи місто, Віталій разом із побратимами уночі зробили вилазку і підняти жовто-блакитний прапор на напівзруйнованій багатоповерхівці.

За кілька днів в одному з боїв Віталій отримав важке поранення шиї. Побратими ризикнули, щоб доставити його по морю до єдиного в місті шпиталю, який тоді був на “Азовсталі”. Вони пересувалися туди вночі без засобів навігації на надувному човні.

«Окупанти викладали в мережу відео, як рівняють «Азовсталь» із землею. Я не вірив, що ми всередині, якимось дивом ще живі й тримаємо оборону.

Усе звелося до мети – вижити. Час вимірювався одним днем і повідомленням рідним: «Живий». Їжі було так мало, що ми підпускали ворогів на критичну відстань, аби забрати пайок і бойові комплекти», – згадує прикордонник.

У травні відбувся вихід з «Азовсталі». Виснажених бійців очікував російський полон, де вони прожили майже два роки. Увесь цей час вони разом тренувалися, розповідали одне одному про улюблені фільми, книги та історії з життя – “щоб не забути, хто вони і заради чого живуть”.

Численні обіцянки росіян про обмін були для бійців знущанням. Проте одного дня, зав’язавши очі та руки, їх кудись повезли. Через дві доби вони опинилися на рідній землі.

«Закарбувалось у пам’яті, як люди з рідними прапорами зустрічали наші автобуси, вітали, плакали, обіймалися», – ділиться Віталій.

Після 20 місяців полону вільний простір і постійний доступ до їжі здавалися дивом. Спершу Віталію було незрозуміло, як жити з цією свободою.

Повернутися до життя допомогла кохана. Вони побралися одразу після звільнення, і нині Віталій знову на службі.Маріуполець Віталій з нареченою

Віталій з коханою

«Багато моїх друзів, побратимів загинуло і ще більше – в полоні. Їхня жертва не повинна бути даремною. Вони всі для мене – Герої! І моя боротьба триватиме до Перемоги!» – каже Віталій.

Нагадаємо, раніше 24-річна поліціянтка Мар’яна Чечелюк, яка нещодавно повернулася з російського полону, розповіла про коханого, з яким вони разом були на “Азовсталі”.

Джерело

Залишити відповідь