«МЫ УХОДИМ!» Вечірнім наказом Путіна: негайне виведення військ!? Манатки в зуби — колонами з України

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Генерал-полковник Олег Макаревич, який командував російським угрупованням військ «Дніпро» на Херсонському напрямку, був відправлений у відставку за наказом Путіна. Його замінив генерал-полковник Михайло Теплінський, який раніше керував десантними військами. Таку інформацію надав екскомандир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий.

За його словами, призначення Теплінського — це визнання того, що в них там «горить», вони — на межі катастрофи.

«Це вже стаціонарний плацдарм (ЗСУ на лівому березі Херсонщини — ред.). Моментом визнання того, що плацдарм відбувся, можна вважати зміну командувача їхнього угрупування «Днєпр». Коли вони зняли генерала, який багато місяців там командував, і терміново кинули туди достатньо відомого російського генерала Теплінського, командира десантних військ. Нагадаю, що десантні війська в них вважаються елітою, і цю еліту вони кидають на затикання дірок, де «горить». Призначення Теплінського — визнання того, що в них там «горить», на межі катастрофи. Відповідно, вживаються термінові заходи. Але поки я не бачу проривних серйозних рішень з їхнього боку. У них наразі немає достатнього ресурсу ні людського, ні саперного, щоб зробити лінії оборони, як на «лінії Суровікіна», — сказав він.

Нагадаємо, наразі почали зʼявлятись перші ознаки підготовки до відходу російських окупаційних військ на лівому березі Херсона — мародерство в тилу. А ось ознакою відходу армії РФ буде зміна риторики вищого військового командування. Про це, в ефірі телеканалу українського телеканалу заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Він зауважив, що основні сили та засоби армії РФ зосереджені в районі Авдіївки, Бахмута, Куп’янському та Запорізькому напрямках.

“Російські окупанти вони трошки підтягують артилерію, бронетехніку, трохи міняють склад особовий на більш спроможний. Але вони не мають системних військ для утримання Херсонської області, тому на ситуацію реагують офіцери-тиловики, які думають, що потрібно взяти все, що можна швидше, бо скоро може прийти команда на відступ. Або з боями наші українські сили підуть уперед”, — заявив Маломуж.

Він звернув увагу, що для російської армії дуже важливим є Херсонський напрямок, тому що ЗСУ перекриє всю логістику з Кримом, а разом із перерізанням логістики на Запорізькому напрямку — це потужний удар по противнику.

“Зараз наші хлопці виконують створення плацдармів, просування вперед, промацування позицій і знищення частини з них, і звісно, відсувають окупантів далі від берега, щоб вони не стріляли мінометами та гаубицями дрібнішого калібру, великі та ракетні системи ще дістають, але вже це обмежено. Ворог розуміє, що зараз, якщо не будуть підтягнуті резерви, значить, перспектив не буде. Тому є передумова, що не маючи змоги зміцнити потужно контингенти військ, росіяни будуть маневрувати, поступово відступати. Але коли це почнеться масово, окупанти будуть говорити про те, що це ніби маневри, зміна стратегії, передислокація військ, відхід на певні укріплені позиції — це ознака того, що вони відходять під нашим впливом і під впливом того, що може бути оточення”, — висловив думку генерал армії України.

Залишити відповідь