На Херсонщині побудували новий міст через Інгулець на місці зруйнованого окупантами

СУСПІЛЬСТВО

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний банк презентував нову версію монети 10 грн. Вона присвячена Антонівському мосту.

Про це повідомили на сайті регулятора.

Тираж нової монети буде лімітований. Але монета не буде колекційною, а буде у вільному обігу.

Дизайн присвятили найбільш згадуваному в часи війни мосту в Україні – одній з трьох ключових переправ через Дніпро в Херсонській області, стратегічно важливому об’єкту для регіону та країни в цілому – Антонівському мосту.

Читайте такожЧи потрібен досвід, аби відкрити власну ферму? Історія молочного бізнесу з Харківщини, що працює за 50 кілометрів від кордону з росією

За своїми характеристиками обігова пам’ятна монета «Антонівський міст» ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року.

Проте її реверс – тематичний та містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту.

Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

Тираж монети з Антонівським мостом становитиме 10 млн штук – це приблизно 6% від поточної кількості монет номіналу 10 грн.

«До річниці визволення Херсонщини від окупантів Національний банк відкарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії», – наголосив голова Національного банку України Андрій Пишний.

Читайте такожЯк нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

Випуском цієї монети Національний банк продовжує практику карбування обігових пам’ятних монет з воєнної тематики.

Нагадаємо, в Україні випустили нову монету, присвячену ЗСУ.

Також Нацбанк випустив нову монету номіналом 10 грн із ЗРК Patriot.

Фото: НБУ.

Залишити відповідь