На Одещині затримали організаторів фінансової піраміди

Події України

На Одещині шахраї організували фіктивну IT-компанію, в яку пропонували вкластися інвесторам. Жертви вносили від 8 тисяч до мільйона гривень.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції. Зазначено, що фігуранти в 2021 році відкрили IT-компанію з розробки програмного забезпечення, а також вебсайт, де поширювали недостовірну інформацію щодо провадження підприємницької діяльності. Через соціальні мережі та свій сайт зловмисники заохочували інвесторів до співпраці. Люди інвестували гроші у розвиток фірми, а фігуранти обіцяли їм високі відсотки від суми вкладу.

«Для більшого введення в оману людей, яких «ловили на гачок», зловмисники попервах виплачували їм невеликі дивіденди за рахунок частини незаконно отриманих вкладів. Також обіцяли додаткові виплати як винагороду за залучення нових інвесторів», – йдеться в повідомленні.

Відомо, що сума проінвестованих коштів складала від 8 тис. до 1 млн грн. За пів року група заволоділа понад 5 млн грн українських громадян, після чого вона видалила інформацію про компанію і більше не виходила на зв’язок з потерпілими.

Поліцейські затримали зловмисників та повідомили про підозру за ст. 190 Кримінального кодексу України. Їм загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.СБУ викрила в Україні російську фінансову піраміду на майже 40 млн доларів. Шахрайську схему замаскували під псевдоінвестиційний проект та навіть намагались відкрити офіс у Києві.

Також в Україні заблокували чергову шахрайську схему інвестицій, організатори якої обдурили вкладників більш ніж на 250 млн гривень.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь