На Тернопільщині активізувалися шахраї, які “продають” генератори

СУСПІЛЬСТВО
На Тернопільщині активізувалися шахраї, які “продають” генератори

Зі збільшенням інформаційних новин щодо можливих вимкнень електроенергії розпочався попит на генератори. Активізувалися і шахраї з вигідними пропозиціями, повідомляє пресслужба поліції Тернопільської області.

У пастку зловмисників потрапила жителька Тернополя. Вона знайшла в інтернеті оголошення про продаж потужного генератора. Підійшли параметри і ціна, незважаючи на те, що продавець просив стовідсоткову оплату. Гроші чималі – понад 90 тисяч гривень, однак тернополянка, не перевіривши ніяких даних, здійснила оплату на банківський рахунок.

Товару жінка так і не отримала. Уже згодом зрозуміла, що оплатила за вигаданий товар шахраєві.

Слідчі внесли даний факт в Єдиний реєстр досудових розслідувань згідно зі статтею 190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

Працівники поліції просять усіх бути уважними та обережними, купуючи-продаючи щось в інтернеті. Не потрібно довіряти фотографіям, розміщеним в мережі. Шахраї часто-густо копіюють їх з інших офіційних сайтів і підставляють під свої оголошення.

Створюють зловмисники і фейкові інтернет-магазини, а тому користуйтесь послугами перевірених продавців або офіційних магазинів.

Забудьте про передоплату. Віддавайте гроші лише після того, як отримаєте замовлення, або ж домовляйтеся про мінімальний аванс.

Ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями, не вводьте там особисті дані. Після того, як людина переходить за фішинговим посиланням та здійснює оплату, шахраї дізнаються секретні банківські реквізити й привласнюють гроші з рахунків покупців.

Залишити відповідь