На Тернопільщині склали більше 3200 адмінпротоколів за неправдивий виклик спецслужб
За вчинення такого правопорушення відповідно до ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф від 850 до 3400 гривень.
За словами начальника відділу служби «102» УОАЗОР ГУНП в Тернопільській області Євгенії Іваськів, щодоби на лінію «102» надходить понад 600 повідомлень про різноманітні події, вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень. Поліцейські, рятувальники, медики реагують та перевіряють всі звернення громадян. Проте часто люди повідомляють неправдиву інформацію.
Нещодавно адміністративний протокол за неправдивий виклик спецслужб (ст. 183 КУпАП) поліцейські склали на жительку Тернополя. Жінка зателефонувала на спецлінію 102 та повідомила, що її співмешканець спільно з товаришем в неї вдома розпивають алкогольні напої, погрожують їй фізичною розправою, словесно ображають. Виїхавши за вказаною адресою, працівники поліції встановили, що вказаний факт не підтвердився, а заявниця перебувала в стані алкогольного сп’яніння.
Поспішаючи на повідомлення, яке згодом виявляється неправдивим, працівники екстрених служб затрачають час та зусилля, а в цей момент хтось може по-справжньому потребувати їхньої допомоги.
Поліцейські звертаються до громадян бути свідомими та не телефонувати на спецлінію 102 заради розваги чи з завідомо неправдивими повідомленнями.