На українців улітку чекають дешеві кавуни, але полуниця та абрикоси будуть дорогі? Озвучено прогноз

СУСПІЛЬСТВО

Цьогоріч аграрії намагаються компенсувати втрати врожаю, спричинені війною в 2022-му, та нарощувати виробництво фруктів та ягід. Влітку кавуни будуть порівняно дешевими, а абрикоси та полуниця — дорогими. Водночас несприятлива погода навесні стане причиною дефіциту зокрема кісточкових фруктів. Про це йдеться в матеріалі EastFruit, передають Патріоти України.

Через дощі та холодну погоду навесні врожай абрикоси та персика буде значно нижчим за минулорічний. «Очікується суттєвий дефіцит цих товарів і перехід на імпорт із Греції, Туреччини, Узбекистану та Азербайджану. Ці країни і раніше займали велику нішу на ринку кісточкових фруктів, проте цього року обсяг імпорту зросте ще більше», – пишуть аналітики.

Також на 20-30% скоротиться врожай полуниці, оскільки сезон збору розпочався пізніше на 2-3 тижні та, відповідно, буде коротшим. Це спричинить зростання цін.

Падіння обсягу виробництва прогнозується і в сегменті яблук – через погоду та зростання цін на добрива. Хоча українські фермери дедалі більше переорієнтуються на експорт.

Водночас очікують на багатий урожай сливи – на 20% вище, ніж минулого року. Ще один позитивний прогноз стосується кавуна. Цього сезону багато українських фермерів висадили баштанні культури на Одещині, враховуючи дефіцит минулого року через окупацію Херсонщини. Тому врожай обіцяє бути набагато вищим, ніж минулого літа, а ціна – значно нижчою. До того ж ритейл розраховує побачити на полицях і знамениті херсонські кавуни.Source by [author_name]