НАБУ повідомило підозри зловмисникам за крадіжку 95 млн гривень Укрзалізниці

Події України

Детективи НАБУ повідомили про підозру учасникам організованої групи, які купували для «Укрзалізниці» обладнання за завищеною вартістю. Таким чином вони заволоділи 94,8 млн гривень.

Про це пише пресслужба Спеціальної антикорупційної прокуратури.

НАБУ і САП днями викрили організовану групу, яка під час воєнного стану закупила для «Укрзалізниці» трансформатори за завищеними цінами.

Про підозру в привласненні й розтраті чужого майна повідомили сімом учасникам групи. Їхні посади вказані на час вчинення злочину (з червня до грудня 2022 року):

  • керівник організованої групи, радник Офісу президента України, а надалі співробітник СБУ (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ККУ);
  • два учасники організованої групи (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ККУ);
  • перший заступник директора філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» (ч. 5 ст. 191 ККУ);
  • заступник директора з економічної та інформаційної безпеки Апарату директора з економічної та інформаційної безпеки АТ «Укрзалізниця» (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ККУ);
  • посередник, який діяв від імені компанії-постачальника (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ККУ);
  • співробітник Служби безпеки України (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ККУ).

Розслідування зʼясувало, що постачання трансформаторів було за завищеною вартістю, оскільки група забезпечила відсутність конкурентів із вигіднішими цінами за допомогою листа СБУ «Щодо загроз державній безпеці». Водночас звʼязки компанії, яка «виграла» тендер, та її контролера з росією проігнорували.

Раніше правоохоронці викрили організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу президента України, яка заволоділа 94,8 млн грн коштів «Укрзалізниці» під час закупівлі трансформаторів.

НАБУ і САП оголосили в розшук підозрюваних у заволодінні електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго». Вони є ймовірними учасниками схеми на понад 716 млн грн збитків.

Крім того, НАБУ і САП оголосили в розшук голову правління «Альянс Банку» Юлію Фролову. Її підозрюють в участі у схемі заволодіння електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго».

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь