Найбільший у світі виробник чипів зупинився через землетрус

Події України, Світ

3 квітня найбільший у виробник напівпровідників Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd (TSMC) зупинив виробництво мікросхем і евакуював заводи через найпотужніший за 25 років землетрус на Тайвані.

Про це повідомляє Bloomberg.

TSMC – основний виробник чипів за контрактами, зокрема з компанією Apple і американським виробником графічних процесорів і відеокарт Nvidia. Тайванський виробник мікросхем евакуював персонал з певних районів та заявив, що оцінює наслідки від поштовху магнітудою 7,4 біля східного узбережжя. Менший місцевий конкурент United Microelectronics Corp. також зупинив роботу й евакуював деякі заводи у Синьчжу і Тайнань.

Такі тайванські компанії, як-от TSMC та ASE Technology Holding Co., виробляють і збирають переважну більшість напівпровідників, що їх використовують у різних пристроях – від iPhone до автомобілів. За технологією лише одна вібрація може знищити цілі партії напівпровідників. Внаслідок землетрусу у Тайвані акції TSMC впали на 1,3%.

Технологічні компанії острова досі вивчають наслідки потужного землетрусу, перш ніж повернутися до роботи. Втім, будь-яка зупинка виробництва загрожує порушити складний виробничий процес напівпровідників.«Деякі чипи високого класу потребують безперебійної роботи у вакуумному стані протягом кількох тижнів. Зупинка роботи в північних промислових районах Тайваню може означати, що деякі високоякісні чипи можуть зіпсуватися», – кажуть аналітики.

Тайвань схильний до землетрусів через те, що розташований поблизу місця зʼєднання двох тектонічних плит. Водночас острів є виробником 80-90% чипів найвищого класу, необхідних для передових технологічних продуктів, як-от смартфони та штучний інтелект.

Керівники галузі та урядовці давно заявляють про небезпеку зосередження світового виробництва передових напівпровідників на острові, який живе під постійною загрозою природних лих та війни. Часи спалаху пандемії Covid-19 створили глобальний дефіцит необхідних компонентів для технічної промисловості.

Американські чиновники, памʼятаючи про загрозу ескалації конфлікту між Китаєм і Тайванем, підштовхують місцеві компанії, зокрема й TSMC, до географічної диверсифікації. Проте проєкти розширення TSMC, які вже здійснюють у Японії та США, потребуватимуть часу, щоб розгорнутися на повну швидкість, а американські компанії, як-от Micron Technology Inc., досі ведуть основні операції на острові.

Нагадаємо, 3 квітня близько 8-ї ранку за місцевим часом стався найсильніший за чверть століття землетрус магнітудою 7,4 на Тайвані. Попереджають, що до кінця тижня очікуються потужні поштовхи магнітудою до 7 балів. За останніми даними, на Тайвані через природне лихо загинуло щонайменше семеро людей, ще 711 поранені.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь