Наказ віддано!? Напад на НАТО: Путін наважився — нове вторгнення, колони повалили! Весь світ на ногах!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Захід не виправдав сподівань та надав Україні набагато менше зброї, ніж повинен був. І тепер якщо Україна зазнає поразки, мир у Європі буде під загрозою.

Про це заявив президент Латвії Едгар Рінкевич в інтерв’ю Associated Press.

Крім того, президент Латвії підкреслив ту думку, що Росія свідомо націлилася на тривалу війну в Україні, тому Захід теж повинен боротися за мир в Європі.

«Якщо ми зупинимо Росію в Україні, то Росія не зможе кинути виклик іншим країнам. Нам буде набагато легше зберегти мир в Європі, якщо Україна досягне успіху, ніж якщо ми підведемо Україну, або, якщо вже на те пішло, дозволимо ситуації на Близькому Сході вийти з-під контролю», – наголосив Рінкевич.

Президент Латвії пнаголосив на тому, що українці «дуже хоробро» воюють, тому Захід зобов’язаний відгукнутися на заклики Києва щодо надання більшої кількості зброї. При цьому він визнав, що «ми не надали стільки зброї, скільки повинні були».

Зокрема, недавно стало відомо про те, що ЄС не зможе виконати обіцянку щодо постачання мільйона боєприпасів Україні. Ще навесні блок зобов’язався поставити 1 мільйон артилерійських боєприпасів протягом року, але вже зараз зрозуміло, що мета виявилася недосяжною. Це ускладнює здатність Києва встигати за власним виробництвом Росії.

Відповідно до планів, складених раніше цього року, ЄС зобов’язався постачати Україні артилерійські боєприпаси протягом 12-місячного періоду, спочатку за рахунок використання існуючих запасів, а потім за допомогою контрактів на спільні закупівлі та збільшення промислових потужностей.

Однак, уже минуло більше половини озвученого часу, а поставити вдалося лише 30% від плану. І судячи з обсягу підписаних на сьогоднішній день контрактів, ЄС ризикує не досягти своєї мети, зазначає Bloomberg.

Представник EAS відмовився коментувати це питання, посилаючись на конфіденційний характер обговорень.

Залишити відповідь