NASA розробить стандартний час для Місяця за дорученням Білого дому — Reuters

Політика

Білий дім доручив NASA встановити єдиний стандарт часу для Місяця та інших небесних тіл на тлі «місячних перегонів» між державами та приватними компаніями.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на розпорядження голови управління наукової та технологічної політики Білого дому.

Згідно з документом, космічне агентство у співпраці з іншими відомствами американського уряду має розробити до кінця 2026 року координований місячний час (Coordinated Lunar Time, LTC).

Представник Білого дому пояснив, що без уніфікованого стандарту місячного часу складно забезпечити безпеку передачі даних між космічними кораблями та синхронізацію зв’язку між Землею, місячними супутниками, базами та астронавтами.

Розбіжності в часі також можуть призвести до помилок у картографуванні та визначенні позицій на Місяці або навколо нього, додав чиновник.

«Уявіть собі, якби світ не синхронізував свої годинники — наскільки це могло б бути руйнівним і яким складним стали повсякденні речі», — зауважив представник Білого дому.

На Землі більшість годинників і часових поясів регулюється всесвітнім координованим часом (UTC). Цей міжнародно визнаний стандарт базується на глобальній мережі атомних годинників, розміщених у різних місцях по всьому світу. Вони вимірюють зміни в стані атомів і генерують середнє значення, яке зрештою визначає точний час.

Тому в Білому домі не виключають, що може знадобитися розміщення атомних годинників на поверхні Місяця.

«Місячні перегони»

У січні NASA оголосило, що запланувало на вересень 2026 року свою першу посадку астронавтів на Місяць з моменту завершення програми «Аполлон» у 1970-х роках. А на вересень 2025 року заплановано політ чотирьох астронавтів навколо Місяця та назад.

Наразі Сполучені Штати є єдиною країною, яка відправляла своїх астронавтів на Місяць, проте інші держави теж мають амбіції. Країни дивляться на потенційні мінеральні ресурси на природному супутнику Землі. Місячні бази також можуть допомогти підтримати майбутні місії на Марс та в інші місця Сонячної системи.

У 2023 році Китай про плани відправити своїх перших астронавтів на Місяць до 2030-го заявив Китай.

Водночас Індія торік стала першою країною, яка здійснила посадку космічного корабля біля недослідженого південного полюса Місяця, оголосивши про плани відправити астронавта на Місяць до 2040 року.

Японія теж відправила на Місяць космічний корабель. З ним виникли проблеми, але після двох тижнів місячної ночі він несподівано вийшов на зв’язок.

читайте також

Космічний апарат Odysseus припинив свою роботу на Місяці через брак енергії. Він надіслав «прощальне» фото

Залишити відповідь