НОВА АТАКА? ЗСУ розгромили все – останнє судно на дні: Гордість Путіна потопили! Флот РФ розірваний!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Сьогодні у мережі з’явилися світлини пошкодженого російського підводного човна «Ростов-на-Дону». На кадрах видно сильні ураження корпусу човна.

Про це в щоденному зведенні з фронту на одному з каналів розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан.

За словами військового експерта, ці човни повинні витримувати глибину в 300 метрів. Після такого “розкриття” корпусу його нереально відремонтувати до того стану, аби він міг витримувати тиск води на такій глибині.

«А без такої глибини взагалі немає сенсу ремонтувати човен. Саме тому, я думаю, що він піде «на органи». Може іншим лодкам щось підійде. Проте економічно його не вигідно ремонтувати після такого удару», – додав Світан.

Також експерт прокоментував нічні удари російських окупантів по Львову.

Як мінімум, 10% «Шахедів» проходить з будь-якої партії й завдає не маленької шкоди. Саме тому треба бути дуже обережними при роботі з цими апаратами. Про це заявив Роман Світан.

«Рух вже зрозумілий куди – на захід України. Принаймні останнім часом й ракети туди йшли, й «Шахеди» намагаються пробитися»,– повідомив військовий експерт.

Оці «Шахеди» ще й тестують нові маршрути. Там був збитий один розвідувальний безпілотник, який інколи йде позаду цих «Шахедів» й бачить хто, де та звідки працює. Тобто контролює маршрут. Згодом по них можуть піти ракети, тому треба бути максимально обережними.

На Запорізькому напрямку росіяни звозять ліс, який постачають з Тверської області.

Світан пояснив, що це велика проблема південного сходу України – немає лісу. Навіть на Донбасі, ліс везли й з нашого боку для укріплення районів.

«Саме тому на південний схід однозначно будуть вести ліс ледь не з Уралу, з Сибіру. Адже просто такої товщини бруска не існує. Це дуже складна логістика, а без лісу не зробити укріплених районів», – підсумував військовий експерт у своєму зведенні

Додамо, що Крим став дуже незручним логістичним хабом для російської армії. 

Про це під час брифінгу у медіацентрі «Україна – Одеса» заявив керівник безпекових програм центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло Лакійчук.

«Росіяни зараз пересвідчилися в тому, що Крим дуже незручний логістичний хаб. Щоб поставити для ворожих підрозділів, які воюють на півдні України, боєприпаси та паливо-мастильні матеріали, їм доводиться везти все через Кубань. Потім через Керченський міст, через весь Крим, потім знову через мости, через Чонгар…», — сказав Павло Лакійчук.

За його словами, завдання українських захисників – постійно бити агресора, щоб як можна менше відповідних вантажів та живої сили ворога дісталися до пунктів призначення. Зокрема, Збройним Силам України треба скористатися логістичними незручностями противника так, щоб полегшити умови контрнаступу на півдні. Росіян, які поводять себе у Чорному морі як пірати, потрібно відігнати від міжнародних морських шляхів, якими йдуть цивільні судна. 

Як зазначив експерт, завдаючи постійних ударів по тимчасово окупованому півострову, Сили оборони України вирішують відразу декілька задач. Перша — убезпечення роботи українських транспортних коридорів та створення безпечних умов для здійснення експортно-імпортних операцій в морських портах України. Друга — убезпечити інфраструктуру України від ворожих ракетно-бомбових ударів, третя — створення передумов для наступу українських сухопутних військ на півдні. 

«Для того, звільнити наш південь, потрібно нищити ворожу військову інфраструктуру у глибокому тилу», – наголосив Павло Лакійчук.

Залишити відповідь