Новий командувач анонсував «масштабну трансформацію» Сухопутних військ
У Сухопутних військах ЗСУ готуються до масштабних змін, які мають охопити управлінську систему, військову підготовку особового складу, а також посилення технологіями. Про це йдеться у заяві командувача Михайла Драпатого.
Про старт «фундаментальних змін» оголосив командувач Сухопутних військ Михайло Драпатий на ставці Верховного Головнокомандувача у четвер, 12 грудня. Вони охоплять рекрутинг та військову підготовку, новітні технології та управління боєм, цифровізацію процесів у війську, трансформацію управління, логістики та соціальної підтримки військових.
Все це, кажуть у Сухопутних військах, вплине на ситуацію на фронті на користь України.
«Сухопутні війська мають стати високотехнологічними, гнучкими та адаптивними. Елітою! Люди, технології та прозоре управління – це наш фокус уваги», – наголосив генерал-майор Михайло Драпатий.
Він додав, що оголошені зміни мають повну підтримку з боку Верховного Головнокомандувача ЗСУ, їх втілюватимуть спільно з Генштабом, Міноборони, а також із волонтерами та благодійними фондами.
Що і як саме зміниться у Сухпутних військах, які є найбільшою структурною частиною ЗСУ?
Військова підготовка: йдеться про реформування навчальних програм і центрів, а також про використання найсучасніших тренажерів та інших новітніх технологій у навчанні. Підготовка бійця має бути найкраще адаптованою до потреб фронту.
«Навички та вміння нашої основи, піхотинця, мають бути максимально прикладними та практичними, без зайвої лірики, а головними носіями цих знань буде сержантський корпус із бойовим досвідом. Акцент у цих змінах буде на принципи військового лідерства та знання технологій. Без таких вмінь неможливо встановити контроль над хаосом бою, а зараз це одна із головних цілей для зміни ситуації на фронті», – пояснив Михайло Драпатий.
Рекрутинг та соціальна підтримка: у Сухопутних військах буде запроваджено прозору модель рекрутингу із нульовою толерантністю до корупції. Водночас зміниться підхід до соціальної підтримки військовослужбовця. Він має відчувати постійну турботу про себе: від першого дня служби до працевлаштування у цивільному житті після звільнення.
Технології: український піхотинець повинен мати технологічну перевагу над ворогом на полі бою.
Оптимізація управлінських процесів. Потрібна «маневреність та ефективність» в адміністративному апараті, основою для цього будуть організаційні зміни та цифровізація.
Першими сферами, які відчують управлінські зміни, стануть логістика та військова підготовка. Саме вони є вирішальними для боєздатності українського війська.
«Сьогодні Сухопутні війська потребують змін, нової енергії воїнів та сучасного підходу до розвитку їхніх спроможностей… Хочу сказати: зміни неодмінно будуть. Як би складно нам не було, не маємо права цього не зробити. Український народ, кожен воїн, приставши до лав Збройних Сил, вже почав будувати армію майбутнього. Маємо завершити нашу справу подвійною перемогою: і над ворогом, і над всім, що гальмувало трансформацію війська. Разом», – підсумував командувач Сухопутних військ ЗСУ.
Нагадаємо, Михайло Драпатий є бойовим генералом. Він успішно організував оборону на Харківському напрямку та зірвав тут наступальну операцію російських сил. Наприкінці листопада його призначили командувачем Сухоуптних військ ЗСУ. Заступником Драпатого став ще один бойовий командир Олег Апостол.
Днями президент Володимир Зеленський заявив, що саме вони займатимуться перезавантаженням системи підготовки мобілізованих.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.